banner615

banner614

banner701

SÜRÜCÜLER BİLGİLENDİRİLDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca, 2017 yılında Kış Lastiği Kullanma Zorunluluğu ile İlgili Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ kapsamında ticari araçlar için zorunlu hale getirilen uygulama kapsamında, Türkiye'nin en önemli kara yolu geçiş güzergahlarından Bolu Dağı'nda denetim gerçekleştirildi.

Gündem 03.12.2019, 10:36 03.12.2019, 14:38
492
banner682

Dağı güzergahında görevli Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri, şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda lastik kontrolü yaptı.

Kış lastiği takmayan veya lastiği kriterleri karşılamayan sürücülere, kanun maddesi gereğince ceza kesen ekipler, sürücüleri kış lastiği takmanın yararları konusunda da bilgilendirdi.Bu arada, Düzce  Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri de şehirler arası otobüs terminalinde kış lastiği uygulaması gerçekleştirdi.

Terminale giriş çıkış yapan araçların lastiklerini kontrol eden ekipler, kış lastiği olmayan ve lastikleri gerekli diş derinliğine ulaşmayan sürücülere ceza uyguladı.(AA)
 

banner710
Yorumlar (1)
Serdar Gürler 8 ay önce
Ceza kesip milleti yıldırmaktan başka işiniz yok en güzel bedavadan sermayesiz gelir kaynağı arap yatlarına mazotun litresi bir lira kendi vatandaşına altı lira nerede sizin adaletiniz vatandaşın canını yakmaktan başka ne işe yararsınız .
21°
açık