banner615

banner614

banner701

SÜRÜCÜLER DİKKAT

banner619

Trafik kazalarının önlenmesi için yeni çalışmalar yapılıyor. Bu kapsamda trafik kazalarına en çok karışan 10 bin sürücü belirlendi ve ilk etapta 200'ü eğitime alındı.

Gündem 12.04.2018, 16:20 13.04.2018, 16:52
5269
banner682

Emniyet Genel Müdürlüğü ile Türkiye Sigortalar Birliği’nin ortak projesiyle sürücülerin yeniden eğitime alınması gündeme geldi. Türkiye’de geçen yıl 410 bin 367 trafik kazasında 3 bin 530 kişi hayatını kaybederken, kazaların önlenmesi için yeni çalışmalar yapılıyor. Bu kapsamda trafik kazalarına en çok karışan 10 bin sürücü belirlendi ve ilk etapta 200'ü eğitime alındı.

KİŞİLİK ANALİZİ YAPILACAK
Emniyet Genel Müdürlüğü ile Türkiye Sigortalar Birliği'nin ortak projesiyle eğitime tabi tutulan sürücülere kazaların oluş şekli ve nedenleri sorulurken, psikolojik tepkileri, ruhsal durumları gibi analizler de yapıldı.

En fazla kazaya karışan bu sürücülerin eğitiminin ardından rapor hazırlanarak bu kişilerin profili çıkarılacak, yeni önlemler alınacak. Kazaların önüne geçilmesi için karayollarının analizi de yapıldı. Ülke genelinde en fazla kaza meydana gelen 1892 'kaza kara noktası' belirlendi. Bu kara noktalardan ilk 30'unda 8 ayrı ekip inceleme ve analiz gerçekleştirdi. Analizler sonucu eksiklikler giderilerek tedbirler de arttırıldı. Çalışma sonrası bu noktalarda ölüm oranları 2017 yılında yüzde 43 azaldı. Otoyollarda uygulamaya konulan 'ortalama hız koridoru' uygulamasıyla ölümlü kazalarda yüzde 9, yaralamalı kazalarda yüzde 4 azalma oldu.

TRAFİK KAZALARINDA ÖLÜMLER YÜZDE 50 AZALACAK
Türkiye'de her yıl binlerce kişinin hayatını kaybettiği trafik kazalarının önlenmesi için Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi oluşturuldu. Trafik kazaları ve bu kazalar sonucu meydana gelen ölüm ve yaralanmaları önlemek için beş bölüm ve 84 konu başlığında oluşan belge uygulamaya konuldu. Yeni uygulamayla 2020 yılında trafik kazalarında ölümlerin yüzde 50 azaltması hedefleniyor.

5 BİN YENİ POLİS GÖREVE BAŞLAYACAK
Sürücülerin eğitimi için de çalışmalar yürütülüyor. Bu amaçla Eskişehir’de sürücüler için eğitim pisti yapılması için çalışmalar sürdürülüyor. Şehir içi ve şehirlerarası trafik hareketliliği ve akışının sağlanması, kazaların önlenmesi için de 5 bin yeni trafik polisi bu yıl içinde göreve başlayacak. Motosikletli trafik ekipleri için de yurt dışından 284 yeni nesil polis motosikleti getirilecek. (Kaynak: haberler.com)

banner710
Yorumlar (6)
Düzcenin Öküzü 2 yıl önce
Düzcenin öküzünü ne kadar eğitirsen eğit. Öküz öküzdür.... Şu an yüzlercesi sokaklarda caddelerde kural tanımadan insan hayatını tehlikeye atarak araç kullanıyor...
bıraksınlar maval okumayı 2 yıl önce
çoğu trafik kazası dikkatsizlikten olur. Millette dikkat bırakmadılar. maaşa zam yok ama aldığın her şeye zam. Evde maddi sıkıntılar ayrılıklar. çoğu üniversiteli işsiz siz hala neyse
gurbetçi2 2 yıl önce
Neden 2019 değil? Neden yüzde 0 değil?Almanyadan motosikletlerle trafik eğitmenleride çağırsınlar. TÜV'ü getirmeleri iyi oldu mesela.
gurbetci düzceli 2 yıl önce
izine geldim düzceye biz gurbetciler almanyadan vatana girerken düzceninkendini bilmez ler sagimdan sola sapiyor sinyal bile vemiyo okadarda olmaz tabii kazaya sebeb veriyo yanlis da olsa sinyal ver sana yolverelim bilerek boylelerini anca k düzcede karsimiza cikiyo Allahim korusun saygilar.
m 2 yıl önce
Alışırsınız hepsi böyle ))
Eda 2 yıl önce
Önce yolllari düzenlesinler.
16°
parçalı az bulutlu