banner615

banner614

banner701

SÜT ANNESİ KEDİ…

banner619

Gündemin büyük bir bölümünü tüm ülkeyi tehdit eden koronavirüs salgını haberleri oluştursa da günün yürek ısıtan haberi komşudan geldi. Bolu'da yavruları ölen bir kedi başka yavruları besleyerek süt anneliği yapıyor.

Gündem 27.05.2020, 17:00 27.05.2020, 15:56
2978
SÜT ANNESİ KEDİ…
banner682

Komşu il Bolu'da yavruları ölen bir kedi, 4 kedi yavrusuna süt anneliği yapıyor.

Aşağısoku Mahallesi'nde ikamet eden Muzaffer ve Emine Mert çifti, yaklaşık 1 yıl önce sokakta 2 kedi yavrusu buldu. Yavruları sahiplenen aile, kedilerin bakımını üstlendi.

Aradan geçen sürede Mert ailesinin "Minnak" ve "Minnoş" adını verdiği kediler yavruladı. Yavruları ölen kedilerden biri, diğer kedinin yavrularını emzirmeye başladı.

Emekli imam 75 yaşındaki Muzaffer Mert, yaptığı açıklamada, "Kedilerden biri erken doğum yaptı, o nedenle yavruları öldü. Ondan sonra ikincisi doğum yaptı, 4 yavrusu oldu. Burada yaşamaya devam ediyorlar. Biz de onlara bakıyoruz artık." diye konuştu.

 Kedi yavrularının hem annelerini hem de yavruları ölen diğer kediyi emdiğini de dile getiren Mert, "Kediler bir de yavruları sarıyor, kucaklıyorlar, bırakmıyorlar. Onları soğuktan koruyorlar. 4 yavru 2 annesiyle birlikte büyüyor." şeklinde konuştu.

Emine Mert de kedilere çok alıştıklarını dile getirerek, "Yavruları 2 kedi birden emziriyor." dedi.

Yorumlar (4)
Aysel 4 ay önce
Ahh keske insanlarda bu kadar merhametli olabilse ...
Mete 4 ay önce
IYI insanlar olmasa dünya çekilmez olurdu.iyi ınsanlarda razı olsun.
Arifiyeli 4 ay önce
Kârı kocada çok tatlı gozukuyorla nur yüzeyler masAllah
Gülcan 4 ay önce
Harika bir haber
27°
az bulutlu