banner615

banner614

banner701

TALİMAT DÜZCE VALİLİĞİ'NE ULAŞTI

banner619

Düzce'de koronavirüs önlemleri kapsamında market, manav ve pazarda seçmece ürün satışı yasaklandı.

Gündem 20.03.2020, 14:06 20.03.2020, 17:47
2425
banner682

Düzce ve 80 il valiliğine ulaşan Ticaret Bakanlığı talimatı ile yeni kararlar uygulamaya geçti.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Yaş sebze ve meyvelerin toptan ve perakende satışına yönelik bazı tedbirler aldık, 81 il valiliğine talimat gönderdik." dedi.

Pekcan açıklamasında şunları söyledi: "Market, manav ve pazarda ambalajsız satılan yaş sebze ve meyveler tüketicilerce seçilmeden, satıcılarca hijyenik koşullarda satışa sunulacak. Pazar yerlerinde tezgah aralıkları geniş tutulacak, tezgah aralarında geçişte sıkışıklığa neden olacak kasa, ambalaj bulunmayacak. Pazar yeri, toptancı halleri ve diğer satış yerlerinde çalışanlar hijyen konusunda bilgilendirilecek ve hijyen kurallarına uygun davranacak. Anonim ve limited şirketlerde gerçekleştirilemeyen genel kurul toplantılarının ileri tarihte yapılmak üzere iptal edilmesi imkanı tanındı. Şirket sözleşmelerinde bulunmasa dahi, elektronik ortamda genel kurul veya yönetim/müdürler kurulu toplantısı gerçekleştirilebilecek."

Yorumlar (2)
Ercan sevki 2 hafta önce
Bu ürün seçme saçmalığı kaldırılsın esnaf lütfen dürüst olsun
Vatandaş 2 hafta önce
Esnaf bu güne kadar dürüst olsaydı zaten böyle olmazdı, hepsinin çok güzel mesleği var ama gel görki hepsi borç batağında !! Neden acaba diye kendilerine sorsun pazarcı kardeşler.
kapalı