banner615

banner614

banner701

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

banner619

Türk halkının ‘dur’ dediği darbecilere tüm kesimlerden tepki yağıyor.

Gündem 20.07.2016, 18:03
3830
TEPKİLER ÇIĞ GİBİ
banner682

 15 Temmuz darbe girişimine, STK’lar da büyük tepki verdi. Cuma akşamı darbe girişiminin duyulmasının ardından STK temsilcileri ardı ardına tepki mesajlarını yayınlamaya  devam ediyor. Eğitim-İş Düzce Temsilcisi Hüseyin Arslan yaptığı yazılı açıklamada, darbe girişimini şiddetle kınadıklarını vurguladı. Eğitim-İş Düzce Temsilcisi Hüseyin Arslan, “Hangi gerekçe ile kökü nerede ve amacı ne olursa olsun anti demokratik ve cuntacı anlayışların karşısında olduğumuzun bilinmesini isteriz. Türkiye Cumhuriyeti, milli egemenlik temelinde kurulmuştur. Milletin iradesi yok sayılarak milli egemenliğe ve demokrasiye hukuk dışı müdahalede bulunulması kabul edilemez. Geçmişte ülkemizde gerçekleştirilen darbeler ulusumuza büyük acılar yaşatmış, demokrasi ve hukuk devleti anlayışı büyük yaralar almıştır. Bu nedenle, siyasi iktidarla, iş kolumuzdaki eğitim emekçilerinin hakkını, hukukunu ve ekmeğini korurken neredeyse her gün karşı karşıya gelmemiz dahi bir darbe girişimini hoş karşılamamızı sağlayamaz. Demokrasinin, yegane teminatı; hukukun, demokrasinin egemen olduğu, halkımızın, emekçilerin insanca yaşam koşullarına ulaştıkları, özgür, laik ve uygar bir toplum olmayı başarmaktır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük devrimim” dediği laik Türkiye Cumhuriyeti’ne içten ve dıştan yönelebilecek tehditlere karşı, bugün her zamankinden daha dikkatli ve uyanık olmak zorundayız. İçten ve dıştan gelen  tehlikelere karşı Ulusumuz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde olmalıdır. Eğitim-İş, tam bağımsızlık ve ulus egemenliğine dayanan; laik, demokratik, sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni,  üniter devlet yapısı içinde korumaya ve sonsuza kadar yaşatmaya kararlıdır” ifadelerini kullandı.

Düzce Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Şerif Ali Karanfil de 15 Temmuz 2016 günü Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke olarak geçen kanlı bir kalkışmaya, 173’ü sivil 240 vatandaşımız şehit olmuş  bin 400 civarında vatandaşın yaralandığını hatırlattı. Karanfil, Katledilen masum insanlar arasında, Bandırma Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünde görev yapan meslektaşları Veteriner Hekim Ramazan KONUŞ’un da olduğunu bildirdi.

Karanfil, “ Bu girişime karşı, Türk Milleti topyekün direniş göstererek, girişimin başarılı olmasını önlemiştir. Ve demokrasiye bağlılığını ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiştir. Buradaki başarı, tüm kurum ve kuruluşları ile birlikte Türk Milletine aittir. Bu süreçte siyasi partilerin yan yana gelerek birlik ve beraberlik mesajı içeren bildiriyi imzalamaları mücadeleye güç katmıştır.   Düzce Veteriner Hekimleri Odası olarak bizler her türlü kalkışma, darbe teşebbüsü ve darbenin karşısında, demokrasinin, cumhuriyetin, milli egemenliğin, hukuk devletinin ve toplumsal barışın yanında olduğumuzu, ülkemize ve parlamenter sisteme tüm güzümüzle sahip çıkacağımızı ilan ederken bir daha yaşanmaması temenni ve duası ile şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”ifadelerini kullandı.

Yorumlar (8)
millet iradesi 4 yıl önce
Ilk yorum yapanlarinda cumayerinden olması biraz şov bence. Kafa yapıları bu oldukça Turkiyenin geleceği için çok düşünüp durulur coook
türkiye için 4 yıl önce
Zamanında çoğu insanın fetö ile bir şekilde bir yerinden bağlatısı olduğu çabuk unutuluyor. Önemli olan oluşan durumdan ders çıkarıp ilerisi için at gözlüğü ile bakmamak. Okuyorum ki 'cumayeri' adı ile burada yazdıkları yazılarla iz bırakmaya çalışıp 'at gözlüğü' ile bakanlar var. Türkiyemizin ve çocuklarımızın geleceğine yönelik yapıcı yorum yapın lütfen.
H kara 4 yıl önce
Şerif Ali Karanfil Komedisin
antifetö 4 yıl önce
Açıklaması çık güzel.bi de fetö diyebilseydim.biz de hala sempati duyamadigina biraz olsun inanirdik
Darbeyehayır 4 yıl önce
Düne kadar sayın cumhurbaşkanımızında bu safta yer aldıgını unutmayalım önemli olan durumun farkına varıp safını değiştirmek çamur at izi kalsına döndürüyorsunuz işi. Olayı kişiselleştirmeyin.
81cumayeri 4 yıl önce
Demeçlerini abone olduğu gazeteden neden yapmıyor acaba ?
cumayeri81 4 yıl önce
insanları aptal yerinede koyma iyi biliyoruzki daha düne kadar ev toplantılarına sende iştirak ederdin ne olduda döndün tutmadımı hesap
cumayerli 4 yıl önce
aynen iki yüzlü olmaya gerek yok. Delikanlı ol çık açıkla.
18°
parçalı az bulutlu