banner615

banner614

banner701

TOPLANTIYA REKTÖR ÇAKAR DA KATILDI

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Toplantısı’na katıldı. Toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Önümüzdeki dönemde ülkemizi tüm bilim insanları için çok daha önemli bir cazibe merkezi haline getireceğiz.” dedi.

Gündem 24.05.2019, 12:58 24.05.2019, 17:18
1493
TOPLANTIYA REKTÖR ÇAKAR DA KATILDI
banner682

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Toplantısı”na katıldı.

Toplantıya birçok üst düzey konukla birlikte; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın yanı sıra, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Genel Sekreter Hasan Sadi Ateş, Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Abdulkadir İskender ve öğrenciler de katıldı.

“94 yıllık hayatı paha biçilmez derslerle dolu”

2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı anısına düzenlenen toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Prof. Dr. Fuat Sezgin’in 94 yıllık hayatının her safhasının paha biçilmez derslerle dolu olduğunu vurguladı.“Şahsi kütüphanesi bir hazine değerinde”

Prof. Dr. Fuat Sezgin’in şahsi kütüphanesinin bir hazine değerinde olduğunu belirten Erdoğan, “İnşallah bunları da vakıf ve müze bünyesinde en güzel şekilde koruyacak, değerlendirecek ve gelecek nesillere aktaracağız. Bu yıl vesilesiyle ülkemizin yanı sıra geniş bir coğrafyada yaklaşık 800 etkinlik gerçekleştirilecek. Halen devam eden bu etkinlikler yıl sonuna kadar kesintisiz sürecektir.” şeklinde konuştu.“Ülkemizi tüm bilim insanları için cazibe merkezi haline getireceğiz”


Bilim insanlarına birikimlerini Türkiye’de değerlendirecekleri zemini hazırlamaya önem verdiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önümüzdeki dönemde ülkemizi tüm bilim insanları için çok daha önemli bir cazibe merkezi haline getireceklerinin de altını çizdi.

Haber: C. ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 

banner710
Yorumlar (2)
Mete 1 yıl önce
Abi şaka maka hala inananlar var dime ?
kadane nice 1 yıl önce
Lafı güzaf.Toplayın yiyin için dağılın.He hu yaşa reis diyen insandan ne bilim beklenir ne tekamül ve ilerleme. Hepiniz boşsunuz. Beleşsiniz. Emek ve para israfısınız.Prompter müslümanları
19°
parçalı bulutlu