banner615

banner614

banner701

TÜRK EĞİTİM SEN'DEN ERDOĞAN'A MEKTUP

banner619

Türk Eğitim Sen Düzce Şubesi, öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına karşı şiddet olaylarına dikkat çekmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup gönderdi. 81 ilde eşzamanlı olarak yapılan açıklamayı PTT binasında önünde Düzce Şube Başkanı İsmail Şişman okudu.

Gündem 19.11.2019, 17:44 19.11.2019, 19:49
853
Eğitimcilere yönelik şiddet olaylarının arttığını savunan Türk Eğitim Sen, 81 ilde eş zamanlı olarak basın açıklaması yaptı ve gerekli adımların atılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a mektup gönderdi.

Düzce'de de PTT önünde toplanan sendika üyeleri adına açıklamayı okuyan Düzce Şube Başkanı İsmail Şişman, sendika tarafından geçen yıl yapılan anket çalışmasında eğitim çalışanlarına yönelik şiddetin yüzde 67 oranında öğrenci ya da öğrenci velisi tarafından gerçekleştirildiği sonucuna vardıklarını söyleyerek, açıklamasında şunları kaydetti:"Bu, üzerinde önemle ve uzun uzun düşünülmesi gereken bir noktadır. Dün, canından parçasını yani evladını okula getirirken “Eti senin kemiği benim” teslimiyetiyle ve muteber bir tutumla öğretmene yaklaşan bu toplum, ne zaman ve nasıl bu duruma gelmiştir? İşte problemin çözülmesi gereken asıl düğümü buradadır. Artan şiddet olayları, eğitim çalışanlarında can güvenliği endişesine dahi yol açmakta ve motivasyonlarını olumsuz etkileyecek ölçüde tedirgin etmektedir. Yani şu gözden kaçırılmamalıdır ki; öğretmene şiddet, sadece adli boyutu olan bir sosyal problem değil, aynı zamanda bir eğitim sorunu halini almıştır."
Açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hitaben şöyle devam etti:
"Biz eğitimciler olarak, eğitim çalışanlarına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması anlamında toplumsal bir seferberlik haline ihtiyaç olduğuna inanıyoruz. Ki, zaten öğretmene yönelik şiddet sadece eğitim çalışanlarının sorunu değil, toplumun sorunudur. Çünkü unutulmasın ki, öğretmene verdiğimiz değer, aslında ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza verdiğimiz kıymettir. Zat-ı alinizin iradesiyle ve TBMM’nin yapacağı yasal düzenlemelerle şiddetin önlenmesi yolunda mesafe katedeceğimize inanıyoruz. İfade ettiğimiz gibi, artık bir eğitim sorunu haline gelmiş olan eğitim çalışanlarına şiddet konusunda ilgili süreçleri harekete geçirmenizi istirham ediyoruz. Eğitimin asli unsuru ve taşıyıcı kolonu olan öğretmenlerimizin saygınlığının artırılması, güvenli çalışma ortamlarına kavuşmaları, daha verimli eğitim hizmetini getirecek ve dolayısıyla toplumun sağlıklı geleceğini inşa edecektir. Biz inanıyoruz ki, öğretmenle birlikte kaybettiğimiz, esasında toplumun ve Türkiye’nin geleceğidir."
Konuşmanın ardından Şişman ve beraberindeki sendika üyeleri PTT Şubesi'ne girerek mektubu postaladı. 
Yorumlar (3)
TES 11 ay önce
Sen cinbey canbey değil ancak canbaz olursun, öldürülen okul müdürü üyenize niye destek olamadınız, ama karşınızda romenler olunca aslan kesildiniz.
Cin bay 11 ay önce
Eğitim Birsen sendikacılık yapıyor gerisi komedi valla iyiymiş hakkaten komikmiş o zaman bu yıl Eğitim Birsen şampiyon takım tutar gibi sendika desteklemeye devam
Can bey 11 ay önce
Komedi
Yahu eğitim bir sen necmi hosverde basın açıklaması yaparken kapıdan dışarı çıkamadınız. Simdi mi aklınıza geldi? Medyaya oynanan komedi
20°
şiddetli yağmur