banner615

banner614

banner701

TÜRKSEVEN'DEN ÇİN'DE ÖNEMLİ TEMASLAR

banner619

D-100 Karayolu Doğanlı Köyü mevkiindeki fabrikada OSB çatı kaplama malzemeleri üretmek için makine temini sağlayacak Çin devlet firması Sinomach'te görüşmeler gerçekleştiren Türkseven'in yeni yatırımı Düzce'nin ekonomisine ve istihdamına can suyu olacak.

Gündem 10.12.2019, 12:45 10.12.2019, 15:56
4806
banner682
Düzce'de birçok iş kolunda hizmet veren Türkseven Şirketler Grubu'nun Onursal Başkanı Ömer Faruk Türkseven, memleketine önemli bir yatırımı daha kazandırmak için kolları sıvadı.


 

2005 yılında aile şirketine kattığı treyler üretimi yapan YEKSAN'ı farklı bir üretim alanında canlandırmaya hazırlanan Türkseven, bunun için uzun süredir yürüttüğü araştırma ve fizibilite çalışmalarını Çin ziyareti ile pekiştirdi.


Çeşitli inceleme ve temaslar için geçtiğimiz pazar günü Çin'e giden Türkseven, OSB çatı kaplama sistemleri üzerine makine imalatı yapan devlet firması Sinomach'in konuğu oldu.Düzce'deki 52.000 m2'lik arazi üzerine kurulu bulunan fabrikada OSB çatı kaplama malzemelerini üreterek hem istihdama daha fazla destek vermeyi hem de inşaat sektörüne katkı sağlamayı amaçlayan deneyimli iş insanı Ömer Faruk Türkseven, bunun için ince eleyip sık dokuyarak yatırım hedefini hayata geçirmeyi amaçlıyor.


Cuma gününe kadar Divapan eski Genel Müdürü Hakan Zengin ile Çin'de inceleme ve temaslarına devam edecek olan Türkseven Şirketler Grubu Onursal Başkanı Ömer Faruk Türkseven, Düzce'de doğup yeni istasyonlarla Türkiye'ye yayılan T7 Petrolleri, ülkenin en büyük otoyol hizmet işletmesi olan TÜRSAN ve uzun yıllar treyler üretimi yapan YEKSAN'dan sonra inşaat malzemeleri üretimi alanında yapacağı yatırımla da memleketine ve ülke ekonomisine katma değer sağlayacak.


Avrupa standartlarında 35 milyon Euro gibi bir yatırımı Düzce'ye kazandırmak için ikili görüşmelerine devam eden Türkseven, kendi şirketleri çatısı altında Türkiye'ye giriş yapmak isteyen Çinli firma ile görüşmelerin olumlu şekilde devam ettiğini bildirdi.


HABER:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (7)
Alp eren 10 ay önce
Hangi akla hizmet Çin'den mal almak bunca iskenceye ölüme zulume karşı hala Çin ile alışveriş yapmak akıl karı değildir sizde bunu haber yaptınız utanmadan
düzceli 10 ay önce
süpersiniz türkseven ailesi
Çorbacı 10 ay önce
Keşke birazda paçavra gibi attıkları işçilerin paralarını verseler böyle iskembeden atmak çok kolay....
Musa demirci 10 ay önce
Allah sayılarını artirsin
Turkistan 10 ay önce
Keşke bu haberi 10 Aralık Insan Hakları gününde yapmasaydınız. KAHROLSUN CIN YAŞASIN DOGU TURKISTAN
vatandaş 10 ay önce
çin zulüm yaparken urgur türklerine onların parası hayır vermez kimseye
Fevzi Sağlam 10 ay önce
HAYIRLI OLSUN.KENDİLERİNE ve DÜZCE'MİZ E.
20°
açık