banner615

banner614

banner701

ULAŞIM ÖZELLEŞTİ

banner619

Düzce Belediyesi'nce ilki 17 Aralık 2019 tarihinde yapılan ancak talipli çıkmayınca bugün tekrarlanan ulaşım sistemi özelleştirme ihalesini BELTAŞ A.Ş. kazandı. Kurumu zarara soktuğu gerekçesiyle işletmeye verilmesi kararlaştırılan ulaşım hizmetini artık yine belediye şirketi olan BELTAŞ yürütecek.

Gündem 06.02.2020, 14:51 07.02.2020, 14:48
11193
banner682

Düzce Belediyesi Şehiriçi Ulaşım Sistemi Özelleştirme İhalesi yapıldı. Toplu taşıma hizmetinin özelleştirilmesi için ilki 17 Aralık'ta yapılan ihaleye katılım olmayınca ikinci ihale için 6 Şubat 2020 tarihi belirlenmişti. Bu doğrultuda bugün Düzce Belediyesi merkez binası encümen salonunda gerçekleştirilen ihalede kapalı teklif usulü artırma yöntemi uygulandı.
256 bin 200 TL değerindeki geçici teminat tutarını yatırarak ihaleye katılanlara arasında belediye şirketi BELTAŞ A.Ş. de yer aldı.

Basına kapalı olarak gerçekleşen ihale sonucunda en iyi teklifi veren BELTAŞ A.Ş. ihalenin kazananı oldu.

İhale; "Belediye sınırları içinde bulunan mahalle ve mücavir alanlar dahilindeki güzergahlarda Toplu Taşımacılık Esaslarına Dair Yönetmelikte belirtilen hükümlere göre, rotasyonlu olarak (mevcut yüklenicilerle beraber) asgari özellikleri teknik şartnamede belirtilen 122 adet araca 10 yıl süreliğine çalışma hakkı verilmesi" olarak tanımlandı.
 
Öte yandan ihale şartnamesine göre; ulaşım hizmeti 114 yeni araç ile verilecek. Sefer sayıları  sıklaştırılacak. Ortalama 5-10 dakikada bir seyahat edilecek sistemi kurulacak. Ayrıca iğne atsan yere düşmez kalabalığa son verilecek. vatandaşların oturarak seyahat etmesi sağlanacak. Böylelikle toplu ulaşım hizmetinin kalitesi de artacak.

"114 kişiyi otobüs sahibi yapacağız"
Öte yandan dün özelleştirme ihalesi ve sonrası hakkında bilgiler veren Düzce Belediye Başkanı Başkan Özlü, 114 kişinin otobüs sahibi olacağını ve buna bağlı olarak hizmet kalitesinin artacağını ifade ederek, "6 aydır yürüttüğümüz çalışmalar sonuçlandı ve ihaleye çıktık. Düzce'de yaklaşık 114 vatandaşımızı otobüs sahibi yapacağız. Bunları alan vatandaşlarımız Düzce Belediyesi'ne hizmet edecek. Düzce Belediyesi'nin belirlediği hatlarda yolcu taşıyacak, otobüsler kendilerinin olacak. Otobüsler kendilerinin olduğunda hizmet kalitesi artacak. Dolayısıyla yapacağımız ihaleyi önemsiyoruz. Bu ihale, Düzce'nin toplu taşıma sistemine nefes aldıracak, toplu taşıma sistemindeki sorunları giderecek bir çözüm olacak." demişti.

Yorumlar (46)
Hür general 8 ay önce
24 yıl belediyede çalıştım ne tezgahlar gördüm.
Bunun adı hizmet değil yandaşı zengin etme ihalesi.
Senin kar edemediğin yerde özel firma ihale alıp kar ediyor ise belediyeyi de özelleştirin sizde gidin evinize torun sevin.
Tansel Uzun 8 ay önce
BELTAŞ AŞ YE HAYIRLI UĞURLU OLSUN ,DÜZCE HALKININ GÖZÜ AYDIN OLSUN.BENDE ;İŞSİZLER KERVANINDAYIM,GEREKLİ TÜM EVRAKLARIM MEVCUT OLUP,TECRÜBELİ BİR ŞOFÖRÜM,REFERANS GEREKTİĞİNDE ,KENDİME GÜVENİM TAMDIR.ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...
sçavuş 8 ay önce
Kurumun zarara uğrattığı deniliyor. İhaleyi alan şirket bu işin altından nasıl kalkacak, kar edecekler. Şirketi yönetenler Belediyeyi yönetenlerden başarılı ise Belediyeyi de onlara versinler.
ciguli 8 ay önce
Bu güne kadar Düzce Belediyesi zarar ediyordu bundan sonra Düzce Belediyesi iştiraki Beltaş A.Ş. zarar edecek değil mi? Doğru anladım sanırım. Yav he he DÜZCE BELEDİYESİ (Tabi ki başkanı olan Faruk Özlü) biz ne anlarız bu işten değil mi?
halk 8 ay önce
Zarar ediyorduda neden yine belediye şirketi aldı tekrar zarar etmek için mi?Günaydın Düzcem günaydın
Belediye Zarar Ediyor 8 ay önce
Hee Heee Belediye zarar ediyor belediyenin şirketi kar edecek öyle mi?Vatandaşla dalgamı geçiyorsunuz belediye şirketi yeni 114 araba mı alacak bunlara yaklaşık 228 şöför mü koyacak nasıl işletecek.Bu şekilde işletecekse hazır otobüsler zarar ederken yeni alanlar ile nasıl kar edilecek.
düşünen deli 8 ay önce
Bu hatlar zarar ediyorsa belediye şirketi niye ihaleye girip niye aldı? Aldığına göre zarar olayı palavra. 114 akpli otobüslerin kaymağını yesin diye mi vatandaşa çile çektirdiniz yalan söylediniz?
Düzceli 8 ay önce
Beltas da belediye nin ihaleye gerek varmiydi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26°
hafif yağmur