banner615

banner614

banner701

UZMAN DOKTOR SEVİNCİ KURSAKTA KALDI!

banner619

Akçakoca'da devlet hastanesine yeni uzman hekim ataması yapılmasının sevinci kısa sürdü. Çocuk hastalıkları uzmanı ve göz doktorunun Bolu'ya dönmek istediği iddialarının şoku henüz atlatılmamışken, yeni göreve başlayan diş hekiminin sağlık sorunları nedeniyle fiilen hekimlik görevini yerine getiremediği gündeme geldi.

Gündem 22.10.2019, 17:04 22.10.2019, 18:57
3697
banner682
Yaklaşık 15 gün önce Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in yeni doktor ataması müjdesi verdiği Akçakoca'da şu günlerde uzman hekim heyecanı yerini hüsrana bıraktı. Göreve yeni başlayan ve ikisi de Bolu'da ikamet eden çocuk hastalıkları uzmanı ve göz doktorunun ailelerinin yaşadığı Bolu’ya dönmek istediği gündeme gelirken, bir uzmanla ilgili daha şikayet sesleri yükseldi.
Bu uzman hekimlerle aynı tarihte atanan Diş Hekimi Tamer Tuz’un iki kez felç, bir kez Koroner Bypass geçirmesi, kronik böbrek hastası olması aynı zamanda ses tellerindeki problem yüzünden hastalarla iletişim kuramaması nedeniyle filen diş hekimliği yapamadığı iddiaları Akçakoca basınına yansıdı.
Akçakocalılar'dan gelen şikayetler üzerine ilk olarak Başhekim Haldun Çolak’tan bilgi almak isteyen Bizim Akçakoca Gazetesi'nden Özhan Kızıltan, görüşme isteğine olumlu yanıt alamayınca, Diş Hekimi Tamer Tuz ile görüştü. Hakkındaki iddiaların tamamını doğrulayan Hekim Tamer Tuz, sağlığı nedeniyle fiilen diş hekimliği yapamadığını, emekli olmak da istemediğini bildirdi.
Sağlık sorunları nedeniyle fiilen hekimlik görevini yerine getiremeyen doktorların gönderilmesi nedeniyle yaşanan sıkıntıya parmak basan Akçakoca basını, Akçakocalılar'ın gereken sağlık hizmetini alabilmesi için bürokrat, siyasetçi ve idari amirler göreve davet etti.
Yorumlar (11)
LÜTFİ IŞIK 12 ay önce
DÜZCE TIP FAKÜLTESİNE ACİLEN BİR HEMATOLOJİ UZMAN DOKTORUN TAYİN EDİLMESİ GEREKİYOR.ŞU ANDAKİ UZMAN DOKTOR BİR BUÇUK YIL İZİNLİYMİŞ..
Hani Sağlık da Kalite? 12 ay önce
Sağlık müdürünü sürekli haberlere çıkaran medya ne oldu da şimdi aynı şekilde haber yapamıyor nerede kaldı sağlıkta uçma muhabbeti fassssssssssssss fısssssssssss anlaşıldı sizle olmuyor bu iş
Merkez Kırkbir Kırkbeş 12 ay önce
Böyle durumlarda yapılacak tek şey var emekli ve tecrübeli doktorlardan fedakarlık bekleyeceksin. Bak o zaman kimseye minnet ediliyor mu? Şurda günde üç saat takılsa yada haftada bir gün gelse bir çok işi bitirir. Ne günlere kaldık yahu!
Dr. 12 ay önce
En iyisi söz verenler gelsin poliklinik yapsın.
Hamdi 12 ay önce
Ben doktor olsam duzcede gorev yapmam..piskopatmi yok duzcede..yada dokrora siddeti saglikdan men edeceksin.
Resul İnan 12 ay önce
atadıkları doktor anca hastanenin morgunda çalışır
Sağlıkta uçtuk 12 ay önce
Sağlık çalışanları hekim hemşire ebe hastalıklarına ve çektikleri acılara rağmen emekli olamıyorsa gerisini siz düşünün Sağlık Bakanlığı kendi çalışanına sağlıklı şartlar sağlayamıyor ki topluma sağlık sağlasın
Doçent 12 ay önce
Sağlık siyasetin hegemonyasından kurtulmalı.Çok ciddi bir operasyon lazım.Böyle iş mi olur ?Düzce basamak olarak kullanılacak bir il olmamalı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
açık