banner615

banner614

banner701

VAKA SAYISI ALTIYA ÇIKTI, BAKAN KOCA UYARDI!

banner619

Sağlık Bakanı Koca, Türkiye'deki koronavirüs vakasının 6'ya yükseldiğini açıkladı. Bakan Koca, Umre'den dönen bir vatandaşımızın testlerinin pozitif çıktığını duyurdu. Sağlık Bakanı Koca, "Umreden yeni döndüyseniz 14 gün kuralına uymanızı ısrarla istiyoruz” dedi.

Gündem 15.03.2020, 10:25
1133
VAKA SAYISI ALTIYA ÇIKTI, BAKAN KOCA UYARDI!
banner682

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, umreden dönen vatandaşların 14 gün kuralına uymaları gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Son bir hafta içinde dönen bir yurttaşımızın testi maalesef pozitif çıktı. Yeni vakalardan endişeliyiz. Lütfen ziyaretçi kabul etmeyin. Sağlık taramasından geçmiş olmak sıfır risk anlamına gelmez."

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ise, umreden dönen son 5 bin 300 vatandaşın hem kendi sağlıkları hem de çevresindeki insanları korumak için 14 gün boyunca evlerinden çıkmamaları ve ziyaretçi kabul etmemeleri gerektiğini hatırlattı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün umreden son 5 bin 300 umrecimiz dönüyor. Hem kendi sağlıkları ve hem de çevresindeki insanların sağlıklarını korumak için 14 gün boyunca kesinlikle evlerinden çıkmamalarını ve ziyaretçi kabul etmemelerini yeniden hatırlatmak istiyorum. Bu, bir kul hakkıdır." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Nerdeee 7 ay önce
Takan varmı fıldır fıldır geziyolar sanırsan hacı oldu ki başkalarına bulaştırma ihtimali var insanların psikolojisini bozdular üst kattaki komşu ile acaba bende varmı diye sorgular oldu.cikmayin gelmeyin kardeşim
hamza 7 ay önce
sayin oncu tv spor sikak merkezde neden polis bekciler gorev yapmiyor 24 saat..Dun gece bir genci tekme tokat dovdu sarhis delinin teki ya bicaklasa olse genc i sanlar korkudan kacisti yaklasmadi..polisler nerde neden yoklar merkezde anlamiyorum
22°
parçalı bulutlu