banner615

banner614

banner701

VAKALARA UZMAN SAVCILAR BAKACAK

banner619

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül imzasıyla, kadına karşı şiddetin önlenmesine yönelik genelge yayınladı. Genelgeye göre "Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddet Büroları" yaygınlaştırılacak, şiddet vakalarına bu bürolardaki uzman savcılar bakacak.

Gündem 18.12.2019, 10:38 19.12.2019, 11:05
2508
banner682

Adalet Bakanı Gül imzasıyla, kadına karşı şiddetin önlenmesine yönelik genelge yayımladı.

Genelgeye göre "Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddet Büroları" yaygınlaştırılacak, şiddet vakalarına bu bürolardaki uzman savcılar bakacak.

Kadına şiddetle mücadele kapsamında mağdurun hayati tehlikesinin bulunması halinde talep aranmaksızın geçici koruma altına alma tedbiri uygulanacak.

Genelgeyle, şiddet uygulayana yönelik öfke kontrolü, stresle başa çıkma konularında eğitim, rehabilite, tedavi, muayene tedbirleri talep edilebilecek. (AA)

Yorumlar (2)
arifgumuss@gotmail.com 8 ay önce
İlk baş çocuklara ahlakı saygıyı büyüğe edebi ögretin gerisi hal olur beyler
düzceli 8 ay önce
Kadın hakları safsatalarını bir kenara bırakıp insan hakları konusunda oğullarımızı ve kızlarımızı iyi yetiştirirsek gelecek güzelleşecektir... kendilerinden sonrakileride insani değerlerle yetiştireceklerdir... Aksi takdirde ne kadına uygulanan fiziki şiddet, ne de bunu tetikleyen en büyük unsurlardan biri olan erkeğe uygulanan psikolojik şiddet bitmeyecektir...
19°
açık