banner615

banner614

banner701

VEKİL YILMAZ'IN AKÇAKOCA TEMASLARI

banner619

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Ümran Boru fabrikasına yaptığı ziyarette kısa süre önce işten çıkarılan çalışanlarla ilgili çözüm önerilerini masaya yatırdı. Yılmaz ayrıca Akçakoca TSO ziyareti sırasında Akçakoca OSB'de sürecin hızlanması için Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile bir görüşme yapacağını söyledi.

Gündem 04.01.2020, 11:32 04.01.2020, 11:37
672
VEKİL YILMAZ'IN AKÇAKOCA TEMASLARI
banner682
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Akçakoca'da bir dizi ziyaretlerde bulundu.MHP Milletvekili Yılmaz, ilk olarak Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle sohbet etti. Vekil Yılmaz’a MHP İl Genel Meclisi Üyesi Ergin Özensel ile MHP İlçe Başkanı Mustafa Özensel'in eşlik ettiği ziyarette Akçakoca’nın yaşamsal önemdeki projelerinden olan OSB (Organize Sanayi Bölgesi) ele alındı."Görüşme sonrası arazi tahsisine geçilecek"
OSB ile ilgili olarak bir sunum yapan Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, OSB sürecinde sona gelindiğini, bu ay içinde Düzce Valiliği'nde yapılacak toplantıda, fabrika arazi isteyen 24 firma temsilcisi ile bir görüşme yapılarak arazi tahsisine geçileceğini söyledi.


OSB sürecinin mahkemeler nedeniyle geciktiğini kaydeden Başkan Pazvant, 880 dönümlük arazinin 24 parsele ayrılmış olduğunu, 5 dönüm ile 200 dönüm arasında değişen büyüklüklerde olan parsellerin tamamına firmalardan talebin olduğunu söyledi.

Toplam yatırım bedeli 60 milyon lira
Toplamda 45 milyon lira gibi arazi kamulaştırma bedelinin öngörüldüğünü de sözlerine ekleyen Pazvant, altyapı maliyeti olan 15 milyon lira ile toplamda 60 milyon lira gibi bir yatırım bedelinin oluştuğunu sözlerine ekledi.


"OSB sürecinin yakın takipçisi olacağım"
ATSO Başkanı Pazvant’ın sunumu esnasında notlar alan Milletvekili Ümit Yılmaz ise konuyla ilgili olarak sürecin hızlanması açısından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile bir görüşme yapacağını söyleyerek bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da OSB sürecinin yakın takipçisi olacağını söyledi. Sunum ve sohbetlerin ardından konuk heyet ve ATSO yöneticileri birlikte hatıra fotoğrafları çektirdi.


Akçakoca Meslek Yüksek Okulu'nu ziyaret etti
MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ve beraberindeki heyet ardından Düzce Üniversitesi Akçakoca Meslek Yüksek Okulu'nu ziyaret etti. Yılmaz, meslek yüksekokulunun fiziki eksiklik ve ihtiyaçları konusunda okul yönetimi ile istişarelerde bulundu.


Fabrika yetkilileri ile istişarelerde bulundu
Milletvekili Yılmaz'ın memleketindeki bir sonraki ziyaret durağı Akçakoca'da faaliyet gösteren Ümran Boru, Çınar Boru ve MMZ Onur Boru fabrikaları oldu. Fabrika yetkililerinden üretim ve çalışmalarına ilişkin bilgiler alan Yılmaz, kente sağladıkları ekonomik katkılardan dolayı teşekkür etti. Ayrıca Ümran Boru'ya yapılan ziyarette Milletvekili Ümit Yılmaz, yeni yıl öncesi işten çıkarılan çalışanlar konusunu da gündeme getirerek, olası çözüm önerilerini konuştu.
Yorumlar (4)
Akca koca sebiha hergül 8 ay önce
Benim oğlumu 2 cocuk babası cocuklarımı okutuyor kırada oturuyor ve ümran bruda calışıyordu fakat iş kazası gecirdi fabrikada fakat raporluyken Atıldı O sebi yavrularının ve Anesi olarak benim her damla döktüğüm göz yaşı damlalarımızın
Yaşayan bilir. 8 ay önce
Işten vakitli vakitsiz çıkarılanların hepsi hak tazminat güvencesi ödemeyenlerin bugünkü kanun hak ve maddelerden yararlanmayanlarin gelecekte bu şekil iş yerlerinden maddi manevi hak sahibi olabilceklerini bilin hak mutlaka yerini bulur.
hamza 8 ay önce
Buna devletin cozum bulmasi lasim fabrikalar calisan azaltiyor piyasalar belli 0 araba fiyatlari ucmus fabrikalarda suc bulmuyorum devlet aldigi vergiye bakiyor cozum bulmasi lazim yazik degil mi daha cok kisi cikarilacak fabrikalardan yakinda
Vatandaşlık görevi 8 ay önce
Allah razı olsun ümit bey, bütün haksız yere işten çıkarılanlar için gerekli müdahaleleri yaptınız. Sonuç var veya yok Allah görüyor, ümmet takdir ediyor. İletişime kapalı AKP yetkililerine sesleniyorum ama duymazlar.
22°
açık