banner615

banner614

banner701

“VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLSİN”

banner619

Düzce merkeze bağlı Beçi Köyü halkı isyanda. Köylerinde özel bir öğrenci yurduna doğalgaz hattı döşenirken evlerinin önünden geçen doğalgaz hattından kendilerine verilmemesine isyan ediyor.

Gündem 01.12.2019, 13:56 03.12.2019, 10:51
2331
banner682

Beçi Köyü sakinleri seçimden önce kendilerine söz verilmesine rağmen,  yapılan doğalgaz çalışmalarına kendilerinin dahil edilmemesine  tepkili. Halk bir türlü verilen  sözlerin yerine getirilmemesine isyan ediyor.
 


Konuyla ilgili görüşlerini almak üzere mikrofonlarımızı  uzattığımız köy halkından Mustafa Akgünoğlu şöyle konuştu:  Daha önceden burası Beçi Yörükler diye geçiyordu, şu anda Orhangazi Mahallesi ve Yörük Köyü olarak  ikiye bölündü, Orhangazi Mahallesinin sınırı az ilerde orda doğalgazı verdi. Daha sonra mücavir alana geçip de belediye mahalle yaptığı zaman, doğal gazı ilerleteceğini söyledi. Bu seçim çalışmaları sırasında bunu tekrarladılar, fakat bugün sabah saatlerinde çalışma başlattılar. Makinelerin çalıştığı az ilerde özel öğrenci yurdu var, bir fiil öğrenci yurdunun arasında kalıyoruz, ilerde diğer mahalleyi de geçerek sadece öğrenci yurduna veriliyor, onlarda bizim çocuklarımız tabi ki gelsin kapımız önünden geçiyor bizi kutu bırakmıyorlar. Pisliğini biz çekiyoruz arada bizlere doğal gaz verilmeyecekse bunun bir anlamı yok. Çizimi buna göre yapıldığı belediye ve valilik emriyle bu özel yurda doğal gazın verildiğini söylediler, onların bütün her şeyleri tamammış sadece onlara doğalgaz verileceği söylendi.”Bir başka köy halkından Arif Zorlu ise Öncü Haber mikrofonlarına şunları söyledi: Yıllardır bizi mağdur ettiler, seçimde çalışmalarında geldiklerinde de doğalgaz konusunda söz verdiler, belediye başkanı da söz verdi, yerine getirmediler, biz doğalgazımızın gelmesini istiyoruz.”

banner710
Yorumlar (12)
Merkezde yaşayan Köylü 6 ay önce
Oda bişeymi biz merkeze uzaklığı 2 km olan sancaklar Mahallesinde daha doğalgaza geçemedik. evimizin önünden bile geçirmediler daha..... sene oldu 2020 hala soba kullanıyoruz.
o yurt 6 ay önce
acaba sölemenci mi?
Düzceli 6 ay önce
Doğal gaz dağıtım işini yapan firmanında bağlı bulunduğu bir kurum, bir kanunu yönetmeliği vardır heralde. Kendi kafasına göre kişiye göre muamele yapmıyordur. Düzcede birtek Beçi Köyü içerisindenmi doğalgaz geçiyor. O zaman doğal gaz hattı geçen her sokaktaki binalara doğalgaz bağlansız. Bizim köyün içinde de doğal gaz geçiyor ama bizde alamıyoruz. İmar planının olması gerektiğini söylüyorlar. İmar planlarının yapılıp projelerinin hazırlanmasını bekleyeceğiz.
Konuralpli 6 ay önce
Aynen bizim de evlerimizin önünden doğalgaz hattı geçiyor ancak bize doğalgaz yok. Böyle adalet , böyle devlet olur mu?
Ayşe 6 ay önce
Son Dakika haberleri bir düzceli olarak gurur duyuyorum teşekkür ederim
Aa 6 ay önce
O bölgede asfalt müteahhitlerce rahatlıkla kesiliyor. Belediyeyi göreve davet ediyorum. Ayrıca cemaatlere mesafe vardı. Halktan daha kısa mesafe demekki.
Beçi Yörükler Köyü 7 ay önce
Bizim köyün adına ne oldu soruyorum yetkililere? Yahu ne diye adımızı değiştirdiniz! Bunu neden yaptınız? Hangi sebebe sığınarak adımızı Orhangazi yaptınız? Ne gereği vardı? Adımız aynen kalmalı! Mahalle olsak da kalmalı!
arif zorlu 7 ay önce
Sayin yetkililer becikoy halkini hice sayip ve bizleri ikinci sinif vatandas yerine koymaniz koy halki olarak derinden yaralamistir.bu yapilanlari asla unutmayacagiz.verilen vaatleriyerine getirmediniz.sizleri AllAHIMIZA havale ediyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
hafif yağmur