banner615

banner614

banner701

YA VATANDAŞ KURTARIRKEN DÜŞSEYDİ?

banner619

Merkeze bağlı Yeni Mahalle’de bir apartmanın çatısında mahsur kalan köpeği itfaiye sevk edilmeyince vatandaşlar kurtardı. İtfaiyenin sevk edilmesi için belediyeyi arayan bir vatandaş, Beyaz Masa’dan kendisine “Dilekçe ile başvurun” yanıtı verilmesine tepki göstererek, “Dilekçe ile başvuracaksa sorunu çözmesi için neden 153 Beyaz Masa’yı arıyoruz.” dedi.

Gündem 04.12.2019, 11:51 04.12.2019, 14:47
2695
banner682

Düzce merkeze bağlı Yeni Mahalle Kırıklar Sokak’ta günün erken saatlerinde köpek kurtarma operasyonu vardı.  

Yılmaz Apartmanı’nın çatısından sabah saat 06:00 sıralarında köpek sesi geldiğini duyan apartman sakinleri, mahsur kalan köpek için harekete geçti. 3 katlı apartmanın çatısından bitişikteki çatıya geçen köpek için Düzce Belediyesi 153 Beyaz Masa hattını arayan vatandaşlar, uzun süren bekleyişe karşılık ekipler gelmeyince mahsur kalan köpeği kendi çabalarıyla kurtarmak için kolları sıvadı. Çatıya çıkan iki vatandaş, bulunduğu yerden aldıkları köpeği sağ salim aşağıya indirdi.
Ancak yardım istenmesine karşılık Beyaz Masa’da görevli personelin itfaiye erlerini mahalleye göndermemesine büyük tepki vardı.
Birkaç kez Beyaz Masa’yı aramalarına karşılık olumlu yanıt alamadıklarını belirten Namık Yılmaz, ‘Dilekçe ile başvurun” cevabına çok şaşırdıklarını aktardı.
İtfaiyenin sadece yangınlar için değil hayat kurtarmak için çalıştığını anımsayan Yılmaz, şöyle konuştu:
“İtfaiye ekipleri 2 km’lik mesafeye gelemedi. Komşular ile birlikte köpeği çatıdan biz indirdik. Nerdeyse köpek aşağıya düşecekti. 3 saatte itfaiye gelmez mi buraya, bize gelmiyorum deseler biz çaremize bakarız. Gelecekleri yer 2 km’lik bir mesafe. Bir de köpeği çatıdan indirmek için gidip dilekçe vermemiz gerekiyormuş. Dilekçe ile başvuracaksa sorunu çözmesi için neden 153 Beyaz Masa’yı arıyoruz.”  
 
 

Yorumlar (22)
Diploma nerede? 9 ay önce
Ah nerede vah nerede....Duzcedeki Beyaz masanın adı torpil masası olarak değişmeli. Bunun için bimere basvuralim arkadaşlar.. Cooook eskidendi bu tahtın babadan ogula geçmesi..
Redkit 9 ay önce
Artık kıyamet kopsun istiyorum çünkü biliyorum ki o gün herkesin yeri belli olsun.. Herkes helal yaşıyor sanır görende ..
Vatandan 9 ay önce
Beyaz masa 153 onu arayana kadar 112 yi arasaydiniz ugrasmazdiniz amaciniz beyaz masayi kötülemek
Beyaz masaya 9 ay önce
Şoför durakta indirme Di diye bizzat başvuru yaptım adamlar bana soruyorlar neden indirmedi ki diye iki yıl once yapılan kavşakta engelli rampalari için başvurdum yol çalışması olacak yapacak bise yok dendi engelli artık yol yapılana kadar
Taner 9 ay önce
Haberdeki durum doğru ise beyaz masanın tavrı hatalı, ancak ben yorumları okuyunca bir yorum yazma gereği duydum. Ben kalıcı konutlarda ikamet ediyorum ve geçen hafta yaralı bir köpek vakası için beyaz masayı aradım ve oldukça güzel ilgilendiler, hava kararmak üzere olmasına rağmen 30 dk içinde barınaktan görevli geldi (barınak görevlisinin görevini layıkıyla yerine getirememsi de ayrı bir mevzu). özetle beyaz masadan herkes şikayetçi ancak ben memnuniyetimi belirtmek isterim.
Reco 9 ay önce
Olum sizdetakdiniz beyaz masa beyaz masa diyerek.sizin hicmi isiniz gucunuz yok..ozaman siyaha boyayalim beyaz masayi..la havle..dusmes dusmez catidaki.beline ip baglamistir..yaw madem cikmis catiya.onleminide almistir sizene
81 genç 9 ay önce
Beyaz masa değil torpil masasi o yandaş masası
esnaf 9 ay önce
bir keresinde bende aradım bir konu hakkında . adresi almadan tamam ekip gönderecez dediler.nereye dedim biz buluruz dediler...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
34°
açık