banner615

banner614

banner701

YALANCININ MUMU YATSIYI BİLE BEKLEMEDEN SÖNDÜ

banner619

Bu sabah kendisini sağlık çalışanı olarak tanıtan ve ulaşım mağduru olduğunu söyleyen Selma Gürbüz’ün aslında Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne yemek hizmeti veren şirketin çalışanı olduğu ortaya çıktı. Öncü mikrofonuna “Ben sağlık görevlisiyim” diyerek ulaşımda sıkıntı yaşadığını ve kendisi gibi sıkıntı yaşayanlar olduğunu dile getiren Gürbüz’ün açıklamaları sonrası görüştüğümüz Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer ile Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, söz konusu şirketin çalışanı hakkında sağlık görevlisi kisvesiyle yalan haber yaptırmak ve mesai saati içerisinde demeç vermekten gerekli işlemlerin yapılacağını bildirdi.

Gündem 23.05.2020, 18:11 23.05.2020, 19:29
23897
YALANCININ MUMU YATSIYI BİLE BEKLEMEDEN SÖNDÜ
banner682

Düzce Belediyesi’nin toplu ulaşım araçları sağlıkçılar için yollara çıktı

Koronavirüs salgını ile en ön safta mücadele veren sağlık çalışanlarının Arife gününden başlayarak Ramazan Bayramı boyunca sürecek “Sokağa Çıkma Yasağı” nedeniyle ulaşım mağduru olmaması için harekete geçen Düzce Belediyesi, toplu ulaşım araçlarını sağlıkçılar için yollara çıkardı.

‘Pes’ dedirten olayın kahramanı: Selma Gürbüz

Ancak bu sabah bazı bölgelerde ufak çaplı ulaşım sıkıntılar yaşanırken, ‘Pes’ dedirten olayın kahramanı ise Selma Gürbüz isimli kadın oldu. Sabah haber merkezimizi arayan sağlık çalışanlarından bazıları ulaşımla ilgili sorular yöneltip sıkıntının nasıl giderileceği konusunda fikir alışverişinde bulunurken, yine haber merkezimize ulaşan Selma Gürbüz, “Polis 155, Vefa Destek Grubu ve Düzce Belediyesi aradığım halde benimle ilgilenmedi.” dedi.

“Ben de sağlık çalışanıyım, kimse benimle ilgilenmedi” yalanı

Bu çarpıcı iddianın sahibi kadın, “Sağlık görevlisiyim” dediği Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi önünde yaşadığını iddia ettiği mağduriyeti Öncü Haber mikrofonuna anlattı. Olimpiyat Kavşağı civarında oturduğunu ve sabah işe gidebilmek için büyük mücadele verdiğini söyleyen Gürbüz, “İşe gidebilmek için, Polis 155, Vefa Destek Grubu ve Düzce Belediyesi’nden yardım istedim. Ancak her biri ilgilenemeyeceklerini söyledi. Düzce Belediyesi Beyaz Masa’dan, bana yeşil otobüslerin çalıştığını ve onlara binebileceğimi söylediler. Ancak saatlerce beklememe rağmen, gelen otobüs olmadı. Zaten otobüslere ücretsiz bindiğimiz için sağlık çalışanlarını araçlarına almak istemiyorlar. Zorluk çıkartıyorlar. Ben bir bayanım, yollarda balicisi, tinercisi var. İşe gelip, giderken korkuyorum. Sağ olsun bu sabahta beni hiç tanımadığım bir temizlik görevlisi hastaneye kadar bıraktı.” dedi.

Catering şirketi çalışanı çıktı

Bunun üzerine Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer ile Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay ile yaşanan sıkıntı hakkında görüştük. Haberimiz üzerine iddia sahibi kadın ile ilgili gerekli araştırmaları yapan Tuncer ve Balbay, “Sağlık görevlisiyim” diyen Selma Gürbüz’ün aslında üniversite hastanesine yemek hizmeti sağlayan catering şirketinin çalışanı olduğu ve ulaşım hizmetinin de söz konusu şirketin sorumluluğunda olduğunu bildirdi. Kendisini özellikle sağlık personeli olarak tanıtarak, Öncü Haber’i yanıltmaya ve yanlış algı oluşturmaya kalkan söz konusu çalışanla ilgili gerekli işlemlerin başlatıldığını bildiren Başhekim Balbay, hem yalan haber yaptırmak hem de mesai saati içerisinde demeç vermekten gerekli işlemlerin yapılacağını kaydetti.

Okuyucularımızın takdirine bırakıyoruz

Sabah haber merkezimizi iyi niyetle arayarak bilgi alan sağlık çalışanlarını tenzih ederek, bu tip yalan yanlış söylemlerle basını kullanmaya kalkanların mumunun yatsıya kadar bile sürmeden söndüğü bu yaşanan olayla bir kez daha gözler önüne serildi. Sağlık personeli olmayan birinin ‘Üniversite Hastanesi’nin sağlık kadrosundayım’ diyerek verdiği demeci de siz okuyucularımızın takdirine bırakıyoruz.

Yorumlar (81)
Düzce 4 ay önce
Dr. Cengiz çok beceriksiz ihtiraslı biri onu parlatmaktan vazgeçiniz kendi işini yapsın dr gibi mesela
Koftiler 4 ay önce
Yemek şirketinin hastanede çalışan personeli nalbur ozaman
castro 4 ay önce
herkesin işine saygı duyuyorum fakat yemekhanede çalışıp personelim diyebiliyorsan yarında ameliyata girebiliyosundur demektir abla sen elinden gelen işini yap hastanede çalışman sağlıkçı yapmıyor seni bence gaza gelmiş ablamız büyüklerde hatalar yapar isimli çalışması herlade
ALİİ 4 ay önce
YEMEKANE ÇALIŞANIDA OLSA HASTAHANE ÇALIŞANI LAKİN KEŞKE GERÇEK İŞİNİ SÖYLESEYMİŞ
Mackali ilhan 4 ay önce
Yalancininmumu y yanmadibaslikli haberiniz bashekimeuyar baskanauyar ancak itahimogluna oncuyeuymaz birilerinin kayirmaci çavuş ahbap ilişkisini birazdaha. İrdeleseniz ortaya çıkarmanın mümkün elbirlik ayipettiniz
ADSIZ 4 ay önce
YEMEKHANEDE ÇALIŞIYOR ULAŞIM PROBLEMİ YAŞIYOR SONUÇTA HASTANEDE ÇALIŞIYOR YANİ GERÇEKTEN İNANILMAZ İLLA DOKTOR HEMŞİRE OLMASI MI GEREKİYOR ! STATÜ AYRIMI YİNE BURDA DA VAR .. YAZIK
Düzcem 4 ay önce
Kendini hastanenin mutfağında çalışmayla sağlıkçı gördüyse dimek
Çalışkan insan 4 ay önce
Hastane hiç birazaman mutfak çalışanına hiç sayıp cikmadiki hep küçük gördü siz de kadını sucluyorsunuz neyle gitcez gelcek kadın haklı helal sana Selma abla yürü kim tutar seni yemek hane şirketi hangisini kabına alıp kapıya bırakacak zaten iki vardiya çalışıyorlar bu zor günde evinden çıkıp yolava düşmüş miles evindeyk en o hastaneye herkez yemek
emek veriyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı az bulutlu