banner615

banner614

banner701

YANMAZ'IN ŞARK KURNAZLIĞI!

banner619

Düzce bunu da gördü! Akçakoca'nın MHP'li Belediye Başkanı Okan Yanmaz devraldığı belediyenin borçlarını afişle halka duyurdu. Yanmaz'ın astırdığı afişe göre belediyenin 120 milyon TL'yi aşan borcu var. Bunun en büyük kısmını 60 milyon TL ile İller Bankası'ndan çekilen krediler oluşturdu. Eski Başkan Cüneyt Yemenici ise borcun kabarık gösterildiğini belirterek, Yanmaz'ın şark kurnazlığı yaptığını savundu.

Gündem 19.04.2019, 21:40 21.04.2019, 12:58
8357
YANMAZ'IN ŞARK KURNAZLIĞI!
banner682
Düzce'de alışkın olunmayan bir yöntemle belediyenin toplam borcu halka duyuruldu.

DİKKAT ÇEKEN İCRAATLAR           

Daha ilk günlerden makam kapısını kaldırmak, kent içindeki dubaları söktürmek gibi dikkat çeken icraatlara imza atan MHP'li Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz yine adından söz ettirecek bir uygulama gerçekleştirdi. Yanmaz'ın talimatıyla kentin göbeğindeki bir noktaya asılan afişi görenler büyük bir şaşkınlık yaşadı. Çünkü Düzce'de ilk kez bir belediye başkanı devraldığı belediyenin borçlarını kalem kalem afişe yazdırarak halka duyurdu.

KALEM KALEM YAZDIRDI               

Afişe göre Başkan Yanmaz 120 milyon TL'nin üzerinde bir borçla eski Belediye Başkanı AK Partili Cüneyt Yemenici'den görevi teslim aldı. Bu borcun 60 milyonunu İller Bankası kredisi, 15 milyonunu vergi borcu, 11 milyonunu esnafa olan borç, yaklaşık 32 milyonunu SGK borcu ve 2.5 milyona yakınını ise elektrik borcu oluşturdu.                                         

TEPKİ ÇEKEN UYGULAMA

"Belediyemizin toplam borç miktarı" başlığı altında tüm borçları açıklayan Yanmaz'ın bu uygulaması vatandaşları ikiye böldü. Kimileri borcun açıklanma şekli dolayısıyla önceki başkana yönelik olumsuz algı oluşturmak amacı taşıdığını savunarak Yanmaz' ı eleştirdi. 5 yıl boyunca kenti yönetecek olan yeni Başkan Yanmaz'ın bu tür hamlelerle değil icraat ve projeleriyle adından söz ettirmesi istendi.                             
                                                                   
BU AFİŞE YEMENİCİ'DEN ANLAMLI CEVAP                                                   
Öte yandan Akçakoca eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici bu afişe sessiz kalmadı. Sosyal medya hesabı üzerinden "Hasbunallah ve ni'me'l vekil" yazılı bir paylaşım yapan Yemenici, "Müthiş hesaplama yöntemi ile 70 milyon TL'yi 120 milyon TL yapmışlar. O zaman o dönemin alacağını da bana yazacaksın. Böyle iş mi olur? 5-6-7-10-13 sene sonra ödenecek, bitecek borçlar bu şekilde mi hesaplanır? Bunlar şark kurnazlığı işler!" ifadelerini kullandı. 
banner710
Yorumlar (46)
Adnan APAYDIN 1 yıl önce
Brova Okan Başkan. ..
Tuğba 1 yıl önce
Halk olarak belediyenin borcunu bilmek en doğal hakkımızdır. Taktir ettim Sayın Yanmazı
sn yemenici 1 yıl önce
1 hasbünAllahü doğrusu

2 ve ni'me'n-nasîr olacak yalnız, din ile sömürme işinde geride kaldığınız için mi bu seçimi kaybettiniz
Akcakocalı 1 yıl önce
Okan yanmaz akcakocanın basına gelebilecek en guzel hediyedir..!
Yusuf 1 yıl önce
Elektrik borcunu ödeme vergi borcunu ödeme sonra ALLAH bize yeterde biz bir elektrik faturasi ödemezsek keserler bizde hicbisey ödemeyelim ALLAH bize yeter diyelim ozaman her seyde insanlarin Dini duygulariyla oynamayin cunki insanlar uyand
Yusuf 1 yıl önce
Bide paylasimin sonuna ELHAMDULİLLAH Yazsaydin YEMENİCİ sakin YEME(NB)İ(CZ)İ
Tarafsız 1 yıl önce
Öncü tarafsız olsana bak ilerde bu düzen değişir sonra dönemezsin. Adam şeffaflıkla asmıs sen haberini yap
Cancan 1 yıl önce
Koyu akpli olarak yanmazi cani gönülden destekliyorum duzcede mehmet keleş yedigi yanina kâr kaldi özlü ortbas etti butun belediyeler araştirilsin eski başkanlarin mal varligina el konulsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14°
hafif yağmur