banner615

banner614

banner701

YENİ GELİR KAPISI VATANDAŞIN CEBİ

banner619

Bankalar son dönemde faizlerin düşmesindeki açığı kapatmak için kendilerine yeni gelir kapıları aradığını savunan esnaf birliği TESK, "ATM’den limit üzerine para çekmeye de işlem ücreti getiren bankalar artık nereden para keseceğini şaşırdı." çıkışında bulundu.

Gündem 30.11.2019, 11:07 02.12.2019, 00:23
3449
YENİ GELİR KAPISI VATANDAŞIN CEBİ
banner682
Bankaların faiz düşüşlerinin ardından kendilerine yeni ek gelir yolları aradığını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu durumu yaptığı açıklamayla eleştirdi. Palandöken, "Faizler düştü, piyasalar hareketlendi fakat bankalar bunun acısını her geçen ay farklı bir kaleme işlem ücreti getirerek çıkarıyor. ATM’den limit üzerine para çekmeye de işlem ücreti getiren bankalar artık nereden para keseceğini şaşırdı. Bu durum piyasadaki nakit akışını sekteye uğratır." dedi.

Bankacılık işlemlerinde neredeyse ücretsiz işlem kalmadı”
A’dan Z’ye her bankacılık işleminden para kesildiğini hatırlatan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bankalar son dönemde faizlerin düşmesindeki açığı kapatmak için kendilerine yeni gelir kapıları açmaya çalışıyor fakat bankada, ATM’de ya da telefonda fark etmeksizin her bir basit işlemde bu kadar çok kalemde ücret alınması yanlış. POS komisyon oranlarına da aynı şekilde zam getirilmişti. Her yıl artan ve artık fahiş seviyelere çıkan havale, EFT ücretleri gibi birçok kalemde bankacılık işlemine ekstra para ödeniyor. Bu kalemlerin ücretleri fazla değilmiş gibi bankalar şimdi de ATM’den günlük limitin üzerinde para çekiminde 4 ile 6 TL arasında değişen ücret alacak. Bu durum piyasadaki nakit akışını da yavaşlatır. Vatandaş da esnaf da bankalardan artık korkar oldu. Faizler düştü diye bunun acısı banka müşterilerinden çıkarılmamalı. Kredi ve faizlerden zaten her ay yüksek oranlarda kar ederlerken yeni yeni kalemlerden ücret almayı bırakmalılar.” diye konuştu.
banner710
Yorumlar (12)
.......... 8 ay önce
.kesecek tabi bu da haber mi yani.. tefeciye gitsen yüzde ikiyüz faiz daha mı iyi...
gerçek düzceli 8 ay önce
haber başlığını görünce bizim belediyeden bahsediyorsun sandım ama , doğru ya onun içinde koca bir yürek lazım,
Saray 8 ay önce
"İtibardan Tasarruf Olmaz" Derlerken Alkış Tufanı Koparan Yurttaşlara Selam Olsun.
Aa 8 ay önce
Vurun Abalı’ya.
DÜZCELİ 8 ay önce
KANUN SADECE GARİBANA UYGULANAN BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ
Sefa Ertürk 8 ay önce
Garanti bankasından maaş çektim 5 tl kesti şaka gibi
Tövbe ya 8 ay önce
Walla öncü haber.cim haber başlığını ilk gördüğümde inan ki bizim belediyeden bahsediyordun sandım
Hasan 8 ay önce
Benim bildiğim 20 yıldır var bu limit üstü işlem icin ücret şimdimi sıkıntı oldu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık