banner615

banner614

banner701

YER, TARİH VE SAAT AÇIKLANDI

banner619

Yılda yaklaşık 8 milyon TL zarar ettiği açıklanan Düzce Belediyesi Denetimli Özel Halk Otobüsleri, 10 yıl süre ile işletme hakkı için ihaleye çıkıyor. 144 adet otobüsü kapsayacak ihale 17 Aralık 2019 tarihinde Merkez Hizmet Binası Encümen Salonu'nda yapılacak.

Gündem 11.12.2019, 12:02 12.12.2019, 10:52
5465
banner682
Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün zarar eden belediye işletmelerine yönelik aldığı kararlar doğrultusunda, toplu ulaşım sisteminde de değişim ve dönüşüm başladı.

144 adet Düzce Belediyesi Denetimli Özel Halk Otobüslerinin çalışma hakkı için düzenlenen ihale 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 36. Maddesi gereği "Kapalı Teklif Usulü Artırma" yöntemi ile yapılacak.17 Aralık 2019 Salı günü saat 14:00'da Merkez Hizmet Binası Encümen Salonunda düzenlenecek ihaleye katılmak isteyenler, talep edilen belgeleri www.ilan.gov.tr adresinden görebilir. İhaleye ilişkin şartnamesinin Düzce Belediyesi Ulaştırma Hizmetleri Müdürlüğü'nden temi edilebileceği duyuruldu.

Otobüsler, 10 yıl süre ile işletme hakkı için ihaleye çıkıyor.  

"Bizim otobüslerimiz yılda yaklaşık 8 milyon TL zarar ediyor"

Öte yandan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, geçtiğimiz aylarda konuşmacı olarak katıldığı Düzce Üniversitesi'nde düzenlenen "Teknoloji Zirvesi" konferansında, kurum sorumluluğu altında olup işletmesinde zarar edildiği belirlenen ulaşım sistemi hakkındaki soruyu şöyle yanıtlamıştı:

"Göreve başladığımda birçok belediye işletmesinin açık verdiğini tespit ettik, bu alanlardan bir tanesi de otobüs işletmesi. Bizim otobüslerimiz yılda yaklaşık 8 milyon TL zarar ediyor. 55 otobüs, 26 hat var. Bu otobüslerle taşıma yapıyoruz, hem sizler memnun değilsiniz bir de üste para veriyoruz. Araştırdım, toplu taşıma işini en iyi Türkiye'de kim bilir? Kocaeli, İstanbul, Bursa araştırdık, bulduk. Üniversitede öğretim üyeliği yapmış ve bu işi gerçekten bilen birisi. Söyledim, "Biz şu an ödeme yapamayız ancak burayı analiz et" dedim. 4 aydır süren bir inceleme çalışması var, sayım yapılıyor. Otobüslerde kaç kişi seyahat ediyor, hangi saatte hangi hat yoğun analiz ettik. Düzce'de yıllık seyahat eden kişi sayısı 11 milyon. Bunun günlük ortalaması 30 bin civarına geliyor, yaz aylarında bu sayı 24 bin oluyor. Otobüslerimiz ya körüklü ya 12 metrelik araçlar. Düzce'deki yolcu sayısı bu otobüslerin optimum, verimli çalışmasını sağlamıyor. Ne yapmak lazım; günde 50 bin kişinin otobüsleri kullanması gerekiyor. O nedenle otobüslerimizi küçültmemiz, 6-8 metrelik otobüs kullanmamız gerekiyor. Bunu yapınca ne olacak? Hem biz zarardan kurtulacağız, hem de sefer sıklığı arttırılacak. Saat başı geçen yarım saate, yarım saatte geçen 15 dakikada bir geçmeye başlayacak."

Yorumlar (32)
Vatandaş 9 ay önce
Düzceye yapılacak en büyük iyilik ilçelerlerle birlikte raylı sistem . Millet topla taşımayı kökten çözmeye uğraşır. Düzce taksiciliğe dönüş yapıyor. OLacak trafk. Dur kaklar. Düzce 50 yıl geriye yazık. Çok yazık.Tam bir rant planı.
Reis 9 ay önce
insanların ekmeğiyle oynamayın herkesin derdi var çoluk çocuk bakıyor lütfen
Reis 9 ay önce
Çok boş yorum yapıyorsunuz buyurun efendim siz yapın bu işi kaçtane suç dosyası sicili bozuk şöför tanıyorsunuz otobüste çalışan insanlar ekmek parası için çalışıyor insanları deşifre etmeyi ne kadar çok seviyorsunuz
Çiğdem 9 ay önce
Sakarya ilinde pembe dolmuş taksiler çalışıyor. Bence burda da denenebilir. Çünkü düzcenin en büyük sorunu yollarımızın dar oluşu. Bir de uygunsuz parkedenler bu denkleme eklenince, koca koca otobüsler bir işkence aracına dönüşüyor.
ÖĞRENCİ 9 ay önce
BU BELEDİYELER BEÇİYE DE GİRSİN BİZ ÖĞRENCİLERE BEÇİ OTOBÜSLERİ YETERLİ GELMİYOR AYAKTA GİDİYOR GELİYORUZ
Kuzey yıldızı 9 ay önce
Bayan şöför istiyoruz öküz erkek şöförler istemiyoruz kaba saba
Misafir 9 ay önce
Başkan otobüsler zarar ediyor diyorsun senin altındaki araç kilometrede kaç lira yakıyor onuda söylesene .
Misafir 9 ay önce
Başkan otobüsler zarar ediyor diyorsun senin altındaki araç kilometrede kaç lira yakıyor onuda söylesene .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
az bulutlu