banner615

banner614

banner701

YİNE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

banner619

Düzce merkezde bulunan PTT Şubesi’nde her ayın 5’inde aynı sıkıntı baş gösteriyor. Personel eksikliği yüzünden uzun süre sıranın kendisine gelmesini bekleyen işsizlik maaşı alacak vatandaşlar, ‘para kalmadı’ denilerek gönderilince çileden çıkıyor. Bugün de Öncü Whatsapp İhbar Hattı’na çok sayıda fotoğraf gönderen tepkili Düzceliler, postaneden elleri boş ayrıldıklarını belirterek, “Şimdi git, öğlen gel” denilmesinden bıktıklarını ifade etti.

Gündem 05.12.2019, 15:14 05.12.2019, 16:17
2735
YİNE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU
banner682

Düzce merkezde bulunan  PTT şubesindeki memur azlığı vatandaşı sıkıntıya sokuyor. Her ayın 5’inde işsizlik maaşını almak ve diğer işlemlerini yapmak üzere postaneye gelen vatandaşlar önce yoğun bir kalabalıkla karşılaşıyor. Sıra fişi alarak beklemeye başlayan vatandaşlar, uzun bekleyişin ardından şubede para kalmadığı bilgisiyle şok oldu.
Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına gelen şikayetlerde, vatandaşların PTT şubesinden işsizlik maaşı çekmek istedikleri ancak şubedeki personel eksiliğinden uzun kuyruklar oluştuğu belirtildi. Öte yandan PTT yetkilileri maaş çekmek için sıra bekleyen vatandaşlara şubede para kalmadığını bildirerek, maaş ödemesi yapılamayacağını ifade etti.
Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına gelen vatandaş şikayeti ise şöyle:
“6 aydır PTT şubelerinden işsizlik maaşı çekiyorum. Her ay gittiğimiz her şubede “Para yok, öğleden sonra gelin” diyerek kuyruktaki insanları mağdur edilmektedirler. Bugün de Konuralp şubesi daha sonra Memur-Sen yolundaki şube ve son olarak merkezdeki yüksekokulun oradaki şubeye gittim. Para çekemedim. İkisi “para yok” biri cama “öğleden sonra” diye yazı asmış. PTT Müdürünün ve Vali Beyin ilgilenmesini talep ediyorum.”

Yorumlar (9)
Suna 9 ay önce
Sizde öğleden sonra gidin
düzceli 9 ay önce
her seferinde aynı ise bir yanlışlık var bu işlerde.Önlem alacak yetkili kim burada?
Düzceli 9 ay önce
Memur azlığı mı.. hali hazırda çalışanların performansı o kadar etkili ki.. ne zaman PTT ye işim düşse bu memlekette bazı şeylerin düzelmeyeceğini tekrar görüyorum..
esnaf 9 ay önce
ben çalışayım it gibi vergi vereyim bu beleşçilerde yesin haram zıkkım olsun hakkım varsa
Duzceli 9 ay önce
Duzcemize yakışan ptt te hizmeti sakaryanin serdivan ilçesi olamayiz
Yazıklar Olsun 9 ay önce
İşsizlik maaşı kuyruğu. 2020 Türkiye'si..
suriyeli ıraklı vatan dön 9 ay önce
suriyelide bekliyo..Kendi vatandaşımıza bakamıyoruz elin arabıda burda ıraklısıda burda afganlısıda burda..Ne zaman gidecek bu vatanlarını çok seven mülteciler..Arapsevicilerde peşlerinden haydeee yAllah..
Malesef 9 ay önce
Kesinlikle operasyonda hatalar ve ilgisizlik var.Ne zaman gidilse para yok.Hesaba atın diyoruz yapmıyolar.Bugün ödeneceği belli hazırlık yapmak nekadar zor olabilir.İstediğimiz hesaba yatırsalar ölürlermi süründürüyolar sıralarda bizi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
açık