banner615

banner614

banner701

YOL ÇÖKTÜ!

banner619

Düzce’deki dün etkisini attıran yağış, toprak kaymalarına neden oldu. Cumayeri’nde iki köyü birbirine bağlayan yolda yaklaşık 20 metre uzunluğunda çökme meydana geldi.

Gündem 07.02.2016, 14:07
4134
YOL ÇÖKTÜ!
banner682

 Düzce’de iki gündür etkili olan yağışlı hava, dere yataklarında taşkınlara, yumuşak zeminli alanlarda ise farklı ölçekte toprak kaymalarına neden oluyor. Yağışlı havalarda bu tür sorunlarla belki de en çok karşı karşıya kalan ilçelerden biri yine Cumayeri oldu.Dokuzdeğirmen- Harmankaya arasındaki yolda oluşan toprak kaymasının ardından bugün de aynı yolda yarılma meydana geldi. Yol üzerinde 20 metre uzunluğunda oluşan çökme nedeniyle bir bölümü kullanılmaz hale geldi. Yolda ulaşım tek şeritten sağlanıyor…


Ayrıca toprak kaymasının meydana geldiği Cumayeri’nin Kızılüzüm, Harmankaya, Yeşiltepe Köylerinde elektrik direkleri de toprak kaymasından etkilendi. Toprak kaymasından köyleri birbirine bağlayan Yüksek Gerilim Hatları ile elektrik direklerinin yıkılmasına yol açtı.
Olay üzerine köye gelen SEDAŞ yetkilileri, inceleme araştırma başlatarak yıkılan direkleri onarmaya çalıştı. Bir müddet elektriksiz kalan köylere daha sonra enerji verildi.

Haber;Y.Sever

banner710
Yorumlar (0)
17°
parçalı az bulutlu