banner615

banner614

banner701

YOLCU OTOBÜSÜNDE PİTON PANİĞİ

banner619

İstanbul'dan yolcu otobüsüyle Düzce'ye gelen yolcunun valizinden kaçan piton yılanı paniğe neden oldu. Piton, yolcuların korkulu bakışları arasında saklandığı yerde yakalanarak sahibine teslim edildi.

Gündem 05.02.2020, 09:42 06.02.2020, 10:32
18124
banner682

Karayolları Taşıma Yönetmeliği ile geçtiğimiz aylarda yolcuların yanlarında evcil hayvan taşımasına izin verilmesinin ardından Düzce’de ilginç bir olay yaşandı.


İstanbul’dan otobüsle Düzce’ye gelen bir yolcu, içinde piton yılanı bulunan valizini otobüsün bagaj bölümüne koydu. Düzce’ye seyahatini tamamlayan yolcu valizini alarak otogardan ayrıldı. Valizini kontrol ettiğinde yılanı bulamayınca otogara geri dönen yolcu, pitonunu bulamadığını söyleyince panik yaşadı.Otobüs şoförü ve muavin yılanın girebileceği yerlerde dikkatlice arama yaptı. Yaklaşık 1 saatlik arama çalışmalarının ardından yılan otobüsün ön bölümünde yer alan stepne kısmından çıkartılarak sahibine teslim edildi. Otobüs muavini Melih Güvenç ise o anları cep telefonu ile görüntüledi.
 


Yaşanan panik anlarını anlatan muavin Melih Güvenç, "Yaklaşık 7 yıldır otobüs firmasında muavinlik yapıyorum. İstanbul’dan Düzce’ye yolculuk yaptık. Fakat yolcumuzu Düzce’de indirdiğimiz zaman aracımız yıkamaya giderken yolcumuz aracın yanına gelip, bagajında hayvanının olmadığını bize söyledi. Aracın içinde hayvanı aradık bulamadık. Bagajlara baktık bulamadık, en son stepne bölgesinde yılanı bulduk. Kaptanımız Cafer Bey yılanı güçlükle dışarı çıkarttı ve böyle bir tehlike atlattık. Piton yılanı tehlikelidir, zehirlidir diye bundan çekindik. Yolcu da zaten evcil olduğunu söyledi ama yine de çıkarttık, huzura kavuştuk. Çantasında hayvanının olmadığını söyledi. Bizde normal bir kedi, köpek zannettik. Daha sonra aradığımız hayvanın yılan olduğunu söyleyince biz de korktuk açıkçası. Yılanı bulduğumuzda içimize su serpildi" dedi.
 


Yılanına kavuşan yolcu ise otobüs şoförüne teşekkür ederek otogardan ayrıldı.    
                                        

Yorumlar (25)
yetkililere 8 ay önce
Benim çantamda çıksaydı hem yınanın sahibine hem Düzce Güvene yüklüce tazminat açardım...
bi insan 8 ay önce
bi insan yılanla nie arkadaşlık yapar seyehat eder onu da anlamam
yasaklansın.. 8 ay önce
Devletin saçma sapan uygulaması...Derhal yasaklanması lazım.Ya birinin çantasına girip adam eve götürseydi..Kalp krizinden gitti.Veya bir çocuğa dolansa..salak salak işler..
laflarına dikkat et! 8 ay önce
adam çantasında yılan taşıyorsa devletin ne suçu var? nasıl hainlik yapsam diye şaşırıyorsunuz.
ŞOK 8 ay önce
ya birinin çantasına girseydi..Adam eve gelip bi çantayı açsa koskoca piton..
düzceli 8 ay önce
kaptan ve muavini tebrik ediyorum.
düzceli gurbetci 8 ay önce
arkadasin yilani oldugunu bilsem vala otobüse katiyen binmem neyse gecmis olsun ins Allah bidaha olmaz Allahim rast getirmez kimseye
Zehra 8 ay önce
Bunun bence yasaklanması lazım.Sonuçta soğuk bir hayvan kaçınız korkmuyoruz ki bu hayvandan.Şahsen ben o otobüse asla binmezdim bilerek.
Gölyakalı 8 ay önce
Devletin boş işleri saçma sapan şeylere izin veriyorlar. Hayvanlara karşı değilim şimdi savunucular çıkmasın ama korkanlar da var bunlara da saygı duyulmaları lazım devletin başka işi yok abuk subuk şeylerle uğraşıyolar.
haddini bil! 8 ay önce
Her fırsatta Devlet düşmanlığı yapma arkadaşım! Hayvan taşımanın kuralı var şekli var. Bunlara uymuyorsa bu yolcunun kabahatidir. Ancak senin yaptığın daha büyük bir suç!
Ali 8 ay önce
Siz oşahsa dava acmazsanız ben size yolcuların güvenliğini tehlikeye düşürdüğü nüz için dava açacağım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26°
parçalı az bulutlu