banner615

banner614

banner701

YOLLARININ AÇILMASINI BEKLİYORLAR

banner619

Düzce’de yaşanan sel afeti ardından hasar gören bölgelerde yürütülen çalışmalar kapsamında açılmamış köy kalmadığı açıklanmıştı. Bu bilgi sonrasında haber merkezimize ulaşan Deremahhalle sakinleri ise ulaşımın henüz sağlanamamasından yakınarak yetkililere seslendi.

Gündem 22.07.2019, 11:43 22.07.2019, 14:32
2913
YOLLARININ AÇILMASINI BEKLİYORLAR
banner682

Deremahalle sakinleri yollarının açılmasını bekliyor.

Yaşanan sel ve heyelan felaketi ardından Akçakoca ve Cumayeri ilçeleri ile bağlı köylerde büyük bir tahribat meydana gelmişti.Birçok yapının yıkıldığı ve yolların kullanılamaz hale geldiği afet ardından harekete geçen ekipler yaşam şartlarını normale döndürmek ve bölgeye yardım ulaştırabilmek için seferber olmuştu.

Bu kapsamda yürütülen çalışmalar neticesinde Düzce Valiliği kapalı köy yol kalmadığını duyurmuştu.Ancak Akçakoca’nın Dilaver Köyü’ne bağlı Deremahalle’ye henüz ulaşım sağlanamadığı öğrenildi.

Vatandaşların tarlaların arasından yaya olarak ulaştığı mahallede 2 evin yerle bir olduğu, 1 ahırın yıkıldığı ve yaşanan heyelanın da etkisiyle çok sayıda evin zarar gördüğü belirtildi.Köydeki ve mahalledeki son durumu sorduğumuz Dilaver Köyü Muhtarı Yavuz Aşık, Esmahanım Köyü üzerinden gelen iş makinelerinin köye henüz ulaştığını ifade etti.

Deremahalle’ye henüz ulaşım sağlanamadığını dile getiren Aşık, süren çalışmalar kapsamında bazı bölgelere su verildiğini ve çalışmaların hızla sürdüğünü vurgulayarak, bu çalışmaların kısa sürede tamamlanacak işler olmadığını belirtti.Haber: İ.İ.AYDOĞDU

banner710
Yorumlar (0)
24°
parçalı bulutlu