banner615

banner614

banner701

YURT DIŞINDAN GELDİLER

banner619

Yurt dışından gelen öğrenciler ve vatandaşlar Düzce'de yurtlara yerleştiriliyor.

Gündem 28.03.2020, 10:41 29.03.2020, 10:49
5521
YURT DIŞINDAN GELDİLER
banner682

Yurt dışından uçakla İstanbul’a gelen öğrenci ve siviller, yeni tip korona virüs (Kovid-19) önlemler kapsamında Düzce’de Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurda yerleştiriliyor. İstanbul'a havalimanına gelen ve burada sağlık kontrolünden geçirilen kişiler polis eşliğindeki Düzce’ye gönderildi.

Burada ikinci kez sağlık kontrolünden geçirilenler önceden boşaltılan Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Necla Pekolcay Öğrenci Yurdu’nda kendileri için ayrılan odalara alınıyor. Yurt dışından gelen bir öğrenci ile karı koca Yurda yerleştirildi. Gün içerisinde 42 kişinin daha gelmesi bekleniyor.


Düzce İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan ile Düzce İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya da yurda geldi. Maske ve eldiven takarak koruyucu kıyafet giyen polis ekipleri, yurt çevresinde tedbir aldı.

 

banner710
Yorumlar (3)
Bosyapmayin 2 ay önce
Yorumları okuyorum da ne kadar acımasızca ve cahilce konuşanlar olmuş. Bu insanlar yabancı değil. Kendi memleketlerine, ailelerine, evlerine dönmek için geliyorlar memleketlerine! Madem korkuyorsunuz hasta olmaktan fıldır fıldır gezmeyin o zaman!
İnşallah virüs olan yoktu 2 ay önce
İnşAllah içlerinde hastalık taşıyan çıkmaz
Ycl 2 ay önce
Getirin getirin sokagada salın bunları
10°
parçalı bulutlu