banner615

banner614

banner701

YÜRÜYÜŞE DESTEK ÇAĞRISI

banner619

17 Aralık operasyonlarının yıldönümünde 3 gün sürecek bir yürüyüş başlatan Eğitim İş’de Düzce temsilcisi Hüseyin Arslan destek çağrısı yaptı.

Gündem 17.12.2014, 12:50
225
YÜRÜYÜŞE DESTEK ÇAĞRISI
banner682

Eğitim-İş, 17 Aralık’ta Muğla Yatağan’dan başlayan ve 3 gün sürerek 20 Aralık’ta Ankara Tandoğan meydanında kitlesel basın açıklamasıyla sonlanacak olan “Laik Eğitim ve Emeğe Saygı Yürüyüşü” gerçekleştirecek.

 

Yatağan, Aydın, İzmir, Manisa, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Ankara hattında gerçekleştirilecek olan yürüyüşe destek çağrısı yapan Eğitim İş Düzce İl Temsilcilik Başkanı Hüseyin Arslan, eylemle laik, bilimsel, demokratik ve kamusal eğitim, iş güvencesi, özelleştirme, bütçe ile ilgili taleplerin vurgulanacağını söyledi. Hükümet tarafından 17 Aralık operasyonlarının unutturulmak istendiğini ifade eden Arslan, yürüyüşle o tarihin bir kez daha hatırlanacağını ifade etti.

 


Arslan, “ Siyasal iktidarın arsa spekülasyonlarına dahil olduğu, devlet bankası aracılığıyla altın kaçakçılığına karıştığı ve birinci dereceden akrabalık ilişkilerini kullanarak vakıflar yoluyla rüşvet aldığı bir dönemden geçilmiş ve demokratik cambazlıklarla yaşananların üstü örtülmek istenmiştir.4 gün sürecek olan yürüyüşümüz unutturulmak istenen bu kara günü tekrar hatırlatmak amacıyla 17 Aralık’ta başlıyor.dedi.

Arslan, yürüyüşe destek çağrısı yaptı:

“Siyasi iktidarın politikalarından mağdur olan tüm kesimleri, siyasi partileri, sendikaları, demokratik kitle örgütlerini, 20 Aralık 2014 Cumartesi günü saat 10.00’da yürüyüşümüzün son durağı Ankara Tandoğan meydanında gerçekleştirileceğimiz kitlesel basın açıklamasına davet ediyoruz.”

Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu