banner615

banner614

banner701

BAŞKAN SAHADA ÖNCÜ HABER'E ANLATTI

banner619

Kuvvetli yağış nedeniyle derelerin taşıp bazı evlerin sular altında kaldığı Kaynaşlı'da erken müdahale daha büyük bir felaketin önüne geçti. Kaynaşlı Belediyesi ekiplerinin dere yataklarında yürüttüğü çalışmaları yerinde takip eden Belediye Başkanı Birol Şahin, Öncü Haber'e özel yaptığı değerlendirmede, aşırı yağış ve dağlardaki karların erimesi sonucu dere yataklarında su seviyesinin yükseldiğini belirterek, kalıcı çözüm için Kaynaşlı'daki tüm derelerin ıslah edileceğini açıkladı.

Kaynaşlı 04.02.2020, 12:03 05.02.2020, 10:52
1760
Düzce'de dün gece saatlerinde etkili olmaya başlayan kuvvetli sağanak yağış Kaynaşlı'da dere taşkınlarına neden oldu. Asar Deresi'nin yükselmesi özellikle Darıyeri Yörükler Köyü'nde yaşamı olumsuz etkiledi. Köyün ilçe merkezi ile bağlantısını sağlayan köprü yıkılırken bazı evleri su bastı. Karayolları ve Kaynaşlı Belediyesi'ne bağlı ekipler gece saatlerinden itibaren dere yataklarında taşkına müdahale etti.Başkan çalışmaları yerinde takip etti
Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, sabahın erken saatlerinden itibaren sahada incelemelerde bulunarak, ekiplerin başında çalışmaları takip etti. İş makineleri ile Dereboğazı mevkiinde yürütülen taşkın önleyici çalışmaları yerinde görerek talimatlar verirken, Öncü Haber mikrofonuna değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Birol Şahin, taşkın nedeniyle hiçbir vatandaşın yaralanmadığını ifade etti."Özellikle köprü ayaklarında biriken malzemeleri kaldırıyoruz"
Başkan Şahin şöyle konuştu: "Dün gece aşırı yağmurlardan dolayı ve dağlardaki karların da erimesinden dolayı dere yataklarında su seviyelerinin yükselmesine neden oldu. Gece saatlerinden dolayı tüm çalışan personellerimizi seferber ettik. Herhangi bir taşkına mahal vermemek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Özellikle köprü ayaklarında biriken malzemeleri kaldırıyoruz. Bu noktalarının temizliği için çalışıyoruz.""Yaralı yok, ufak çaplı maddi hasar var"

"Büyük sıkıntıları yaşamadan fedakârlık yaparak 24 saat esasına göre çalışıyoruz." diyen Şahin, şunları kaydetti: "Kendi ekiplerimiz araçlarımızdan harici dışarıdan da araç aldık hazır şekilde bekliyoruz. Herhangi yaralanma söz konusu değil. Ufak çaplı maddi hasarlar mevcut. Kalıcı bir çalışmamız var Kaynaşlı için. Dereler komple ıslah edilecek. DSİ yetkilileri ile de bakanlık ile de görüşmeler ve yazışmaları yaptık. Mart ayında çalışmalarız devam edecek. Ekiplerimiz gecede nöbet tutacak 24 olarak nöbetleşe bir çalışma olacak gerek kar gerekse dere taşkınları için elimizden geleni yapacağız."

 
Yorumlar (5)
Başkancılar 8 ay önce
başkan kahve kahve gezerek milletle sohbet ederek hizmet edilmiyor.
başkansporakp 9 ay önce
Başkanım sel olmadan önlem almak gerek!
Eski yönetime sürekli sallayarak olmaz bu işler..
Kaynaşlılı 9 ay önce
Çoook çekici ve fotojenik bir başkanımız bayılır böyle yerlerde foto çektirmeye Allah nazardan korusun
başkana ayıp ettiler 9 ay önce
Laikçilere karşı Birol başkana sahip çıkamayan Ak parti ve MHP yi kınıyorum. Laikçilere böyle taviz verip durursanın davanıza sahip çıkacak adam bulamazsınız.
Molla 9 ay önce
Milli voleybolcuların kıyafetleriyle uğraşacağına işini yapsın. Kaynaşlı bugün sele teslim olmuş. İki yanından iki uluslararası yol geçip de gelişemeyen tek ilçe Kaynaşlı. Bu zihniyetteki adamlar yüzünden geri gidiyor.
14°
parçalı az bulutlu