banner615

banner614

banner701

DİKAB’DAN HECİNLER AÇIKLAMASI

banner619

Yığılca’ya bağlı Hecinler Köyü’nde yaşayan vatandaşların bölgeye kurulacak olan katı atık depolama tesisine karşı çıkmasının ardından Düzce İli Katı Atık Birliği’nden (DİKAB) yazılı açıklama geldi. Tesis için yürütülen hukuki sürecin mahkemelerce neticelendirildiği belirtilen açıklamada tesisin tekrar işletmeye açılmasının önünde herhangi hukuki bir engelin kalmadığı ifade edildi.

Kaynaşlı 13.03.2020, 16:02
1964
DİKAB’DAN HECİNLER AÇIKLAMASI
banner682

Düzce İli Katı Atık Birliği (DİKAB) Hecinler Köyü’ne kurulacak olan katı atık depolama tesisi hakkında bir açıklama yaptı. Hecinler Köyü’nde yaşayan vatandaşların bölgeye kurulacak olan tesise karşı çıkmasının ardından yazılı bir açıklama yapan  Düzce İli Katı Atık Birliği (DİKAB), tesis için yürütülen hukuki sürecin mahkemelerce neticelendirildiğini belirtti.

Tesisin tekrar işletmeye açılmasının önünde herhangi hukuki bir engelin kalınmadığı belirtilen açıklamada, 50 Milyon TL’lik bir yatırım ile yaklaşık 100 kişinin istihdam edileceği vurgulandı.

Düzce İli Katı Atık Birliği (DİKAB) tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“2015 yılında işletmeye açılan ve hukuki sebepler nedeniyle faaliyetleri askıya alınan Hecinler Düzenli Depolama Tesisi için yürütülen hukuki süreç mahkemelerce nihayete erdirilmiş olup tesisin tekrar işletmeye açılmasının önünde herhangi hukuki bir engel kalmamıştır.

Düzce Belediyesi ve Düzce İli Katı Atık Birliği’ne bağlı diğer belediyeler ve İl Özel İdaresi birlikte Sıfır Atık yaklaşımına uygun olarak kurulacak Kapalı Entegre Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Fabrikasında çöpler kapalı alanda ayrıştırılacak ve işlenecektir.

50 Milyon TL’lik bu yatırım ile yaklaşık 100 kişinin istihdam edileceği bir fabrika olarak faaliyet gösterecek bu tesiste tüm atıklar, en son teknoloji ile işlenecektir.

Biz bir fabrika kuruyoruz. Çöp dökmüyoruz, çöp depolamıyoruz. Türkiye’ye örnek bir sıfır atık tesisi kuruyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yorumlar (3)
Nuray kutlu Ata 7 ay önce
Güzel bir düşünce tüketen topluma böyle fabrikaları açmak gerekiyor
Had bildiren 7 ay önce
Nokta..!
ilhan çınar 7 ay önce
Sakarya'nın Pamukova ilçesi halkına sorun 5 km şehir dışında olan fabrikanın kokusundan senelerdir nefes alamıyorlar. Tepki göstere göstere en sonunda kapanmasını sağladılar. orada da enerji ve organik gübre üreteceğiz diyorlardı.
19°
parçalı bulutlu