banner615

banner614

banner701

LOJMANLAR CAMİYE ÖZGÜ OLARAK RESTORE EDİLECEK

banner619

Kaynaşlı ilçe sınırları içerisinde yer alan tarihi Orhangazi Cuma Camisi'nin lojmanlarında restorasyon çalışması başlatıldı. Çalışmaları yerinde inceleyen Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, "Belediye olarak lojmanda Orhangazi Camimizin tarihi dokusuna uygun olacak şekilde restore çalışmalarına başladık." dedi.

Kaynaşlı 06.06.2020, 16:00
2073
LOJMANLAR CAMİYE ÖZGÜ OLARAK RESTORE EDİLECEK
banner682

Kaynaşlı'da Osmanlı döneminde çivi kullanılmadan yapılan ender camilerden biri olan Orhangazi Cuma Camisi'nin bahçesinde bulunan lojmanlarda Kaynaşlı Belediyesi'nce restorasyon çalışmaları başlatıldı.

Tarihi caminin bahçesinde yer alan lojmanlar, camiye özgü olarak restore edilecek. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, “Osmanlı döneminde çivi kullanılmadan, tahtaların birbirine geçirilerek çantı sistemi ile yapılan ender camilerden bir tanesi de ilçemizde bulunuyor. Zamanında bu caminin bahçesine lojmanlar yapılmış. Fakat camimizin tarihi dokusunu zedelediğini düşündük. Lojmanda Kaynaşlı Belediyesi olarak Orhangazi Camimizin tarihi dokusuna uygun olacak şekilde restore çalışmalarına başladık.” dedi.

Yorumlar (3)
Malesef 4 ay önce
Her yerde ve her haberde bakın Birol bey maskesiz yada yalandan iş olsun diye takmış burun dışarda. Başkan olabilir bir kural varsa herkese aynı işlemleli
Kaynaslili 4 ay önce
Başkan masken nerede! Covid19 a yakalanıp tedavi olduğun konuşuluyor. bu konuda açıklama yapman lazım..
... 4 ay önce
Cani tescilli olduğu için parselde yapılacak her türlü tadilat da izne tabidir. İzin almadan kafasına göre yapılıyorsa yarın sıkıntı yaşar herkes.
22°
kapalı