banner615

banner614

banner701

SEMT PAZARININ TEKRAR KURULACAĞI TARİH BELLİ OLDU

banner619

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan ilçedeki semt pazarının 20 Mayıs Çarşamba günü tekrar hizmete açılacağını duyurdu.

Kaynaşlı 18.05.2020, 12:15
1730
SEMT PAZARININ TEKRAR KURULACAĞI TARİH BELLİ OLDU
banner682

Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’de de normalleşme süreci doğrultusunda koronavirüs kararları   esnetilmeye devam ediliyor. Geçtiğimiz haftalarda Düzce İl Hıfzıssıhha Meclisi tarafından ilçelerdeki semt pazarlarının geçici bir süre kapatılması kararı alınmıştı. Bayrama sayılı günler kalan Kaynaşlı’dan halkı sevindirecek haber geldi. Salgının Türkiye’de görüldüğü ilk günden bu yana sahada adeta soluksuz çalışan ve halkın yanında olan Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, her çarşamba kent merkezinde kurulan semt pazarının 20 Mayıs’ta tekrar açılacağını müjdeledi.

Şahin paylaşımında, “Düzce İl Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan karar gereği korona virüs salgını nedeniyle ilçe merkezimizde çarşamba günleri kurulan semt pazarının kurulmamasına karar verilmişti. 20 Mayıs Çarşamba gününden itibaren kapalı tutulan halk pazarı açılacaktır.”

Esnaftan işgaliye ücreti alınmayacak

Başkan Şahin ayrıca bu hafta pazarcı esnafından işgaliye ücreti alınmayacağını belirterek, ilçe halkına sosyal mesafe kuralına uyarak alışveriş yapma çağrısında bulundu.

Yorumlar (2)
sçavuş 5 ay önce
birisi açıklasa, Perşembe pazarındaki köylü pazarının açılmasına neden izin verilmediğini.
Düzceli 5 ay önce
Bizim pazarimiz da acilsa bir an once. Cumartesi pazarına giden var gidemeyen var.
27°
az bulutlu