banner615

banner614

banner701

SOKAK KÖPEĞİ BAŞINDAN VURULDU

banner619

Dün gece saat 23.00 sularında Kaynaşlı ilçesinde bir sokak köpeği mahalle arasında silahla acımasızca katledildi. Yaşanan bu vahşeti gören vatandaşlar bu acımasızlığa isyan ederken, Düzce Hayvanları ve Hayvan Haklarını Koruma Derneği (DÜHAK) olay ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

Kaynaşlı 20.05.2020, 11:44 20.05.2020, 11:52
2374
SOKAK KÖPEĞİ BAŞINDAN VURULDU
banner682

Kaynaşlı ilçesinde yaşanan vahşet, bu kadarına da pes dedirtti. Sokak köpeği, acımasızca başından vuruldu. Vatandaşlarca kanlar içerisinde başında kurşun yarasıyla cansız bedeni bulunan köpek toprağa verildi.

Ardından DÜHAK Derneğine ihbarda bulunan vatandaşlar dernek yetkililerinden faillerin bulunması ve cezalandırılması için yardım istedi.

DÜHAK Derneği Başkanı Enes Tutkun "Olay hakkında ivedilikle suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu caniler hayvanlar olduğu kadar çocuklarımız içinde birer tehdit oluşturmaktadır. Bir canlıyı gözünü kırpmadan zevk uğruna tasarlayarak kafasından silahla vurarak öldürmek hiç bir toplumda kabul görmez, görmemelidir. Bu gibi durumlara en sert tepkiyi Düzceli hemşehrilerimizden bekliyoruz. Sokak hayvanlarına şiddet artmaktadır. Yetkililer ve halkımız bu vahşetlerin önüne derhal geçmelidir. Faillerin tespiti ve cezalandırılması için devlet kurumlarımızdan destek talep ediyor ve aynı zamanda hayvan hakları yasasının iyileştirilerek hayvana şiddet suçuna hapis cezası getirilmesini istiyoruz" dedi.

Yorumlar (29)
Öğrenci 4 ay önce
Bunu yapanın çocukluģunda büyük bir ruhsal Sorun ve sıkıntılar vardır Ailesinden başlayarak Bulunup hepsinin bi psikolojileri ölçülüp test edilmelidir katil veya katiller aramızda insan kılıģına girip gezemesinler
Deniz 4 ay önce
Bunu yapanın Allah bin belasını versin. Onların da bizim kadar yaşamaya hakkı var.
Zeynep 4 ay önce
Kesinlikle cezalandırılmalı,bunu yapan bi insanıda çok rahat öldürebilir
Zynnp 4 ay önce
Bunu yapan bi insanı da çok rahat öldürebilir kesinlikle cezalandırılmalı....şu mübarek günlerde bide hiç mi içi sızlamamış o canı katlederken vijdansızın
Ayşenur 4 ay önce
Hayvanlarında insanlar kadar değerli ve bu dünyada yaşama hakkı olduğunu ne zaman anlayacaksınız. İlla sadece bir grubun mu mücadele etmesi lazım. Azcık vicdan. Hayvana merhamet etmeyenin insana da merhameti olmadığı bilinen bir gerçektir. İlla bu vahşeti saçanın tutuklanması için bir insanı da mı öldürmesi lazım!!
İnsan 4 ay önce
Bu köpeğin nasıl masum ve sevgiye aç olduğunu o bölgede yaşayanlar bilir ki bir canı almanın bahanesi olamaz. işin kötüsü bu insanların yolda arkamızdan yürüyor olduğu, otobüste yanımıza oturuyor olduğu, belki de komşumuz olduğu gerçeği. aramızdalar. bize veya çocuklarımıza da zarar verecekler.
bugünün hayvan katili yarının insan katilidir.
CAN.D 4 ay önce
BUNU YAPAN INSANMI ?
Zeynep Deniz 4 ay önce
Canı veren Allah alan Allah kim oluyorsunuzda Allahin verdiği canı alıyorsunuz katiller bunu savunmanda olduren kadar suçludur ve katildir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
parçalı az bulutlu