banner615

banner614

banner701

YIĞILCA'DA BÜYÜK MÜCADELE

Düzce'de kışın beyaz yüzünü göstermesi ile birlikte yollarda çile başladı. D-100 Karayolu Bolu Dağı kesiminde zaman zaman duran ulaşım nedeniyle uzun saatler yolda beklemek zorunda kalan vatandaşlara Düzce Kaynaşlı Gençlik Derneği kapılarını açtı. Diğer taraftan Düzce'nin kar yağışından en çok etkilenen ilçesi Yığılca'da yolların açık tutulması için yoğun mesai harcanıyor.

Kaynaşlı 08.02.2020, 15:33 08.02.2020, 23:24
4702
YIĞILCA'DA BÜYÜK MÜCADELE
banner682

Türkiye'nin önemli geçiş güzergahlarından Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde yoğun kar yağışı ulaşımı vurdu. Özellikle Bolu Dağı mevkisi İstanbul yönünde zaman zaman tırların makaslaması nedeniyle ulaşımda aksaklık yaşandı. Saatlerce yolun açılması için beklemek zorunda kalan sürücü ve yolculara kapılarını açan Düzce Kaynaşlı Gençlik Derneği, yolda kalan vatandaşları dernek bünyesindeki otağda ağırladı.


Dernekten yapılan açıklamada, "Kaynaşlı-Bolu-Düzce arası kar yağışı nedeniyle mahsur kalan vatandaşlarımız için ücretsiz olarak konaklama, barınma, çay ikramımızla derneğimiz, otağımız vatandaşlarımızın hizmete açılmıştır. Bolu Dağı'nı kullanacak vatandaşlarımızın dikkatine yoğun kar yağışı devam ediyor. Sürücülerimizin dikkatli olmasını önemle arz ederiz." ifadeleri kullanıldı.


Tır makaslama yaptı

D-100 Karayolu Hacıkadirler mevkiinde kar yağışıyla birlikte kayganlaşan yolda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği tır, kontrolden çıktı. Orta refüje çıkan tır makaslama yaptı. Sürücünün yara almadan kurtulduğu kazada, yolun tek şeridinden kontrollü sağlanan ulaşım kaza yapan tırın kaldırılması ile eski haline döndürüldü.

Yığılca'da kış...
Öte yandan Düzce'nin merkeze en uzak ilçesi olan Yığılca'da da etkili olan kar yağışı günlük hayatı olumsuz etkiledi.


37 köy yolu ulaşıma kapanırken, özel idare ekipleri karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

Kent merkezinde karla kaplanan ana arterleri açmak için çalışma yürüten Yığılca Belediyesi, kaldırımlarda da temizlik çalışması yaptı.
banner710
Yorumlar (5)
Yığılcalı 2 5 ay önce
MHP li belediye başkanımızdan Allah razı olsun. Yığılca yı Yığılca yapan tek adam. Sonuna kadar MHP
Düzceli 5 ay önce
İmamoğlu da herşey güzel olacak dedi yüzde otuzbeşlik zammı vatandaşın sırtına yükledi.Herşey güzel oldu.
Ahmetdemircan 5 ay önce
Biz insanlarımıza sahip çıkmayı bilmiyorsak olacağı bu
Yalçın Bolluk 5 ay önce
Düzce Kaynaşlı Gençlik Derneğine samimi çalışmalarından dolayı en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.
Yığılcalı 5 ay önce
Hey gidi muzaffer başkan seni mumla arar olduk kar yağdığı zaman Yığılcamızı Çiçek gibi temizlerdiniz yığılcamızın evlerinin bile çatılarını temizlerdiniz ne günlere kaldık yığılcamız bakımsız kaldı sahipsiz kaldı nerden nereye geldik
22°
açık