banner615

banner614

banner701

ALINACAK TEDBİRLER KARARA BAĞLANDI

banner619

"Batı Karadeniz'in incisi" olarak bilinen Akçakoca'da boğulma vakaları nedeniyle yaşanan acı manzaraların tekrarlanmaması için sezon başlangıcında toplantı yapıldı. Akçakoca’da boğulma olaylarına karşı alınacak tedbirlerin masaya yatırıldığı toplantıda ‘ters akıntı’ tehlikesine vurgu yapıldı.

Sağlık & Çevre 18.06.2019, 11:36 18.06.2019, 18:15
428
banner682

Düzce’nin Karadeniz’e açılan penceresi Akçakoca’da boğulma olaylarının yaşanmaması için 38 kilometrelik sahil şeridinde alınacak güvenlik tedbirleri masaya yatırıldı. Akçakoca Kaymakamlığı toplantı salonunda Vali Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında yapılan toplantıya  emniyet, jandarma, sağlık ve ilgili kurumların müdürleri katılım sağladı.Toplantı öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Dağlı, özellikle yaz sezonunda boğulmaların önüne geçmek için çalışmalara başladıklarını söyledi. Deniz sezonuna yönelik alınacak tedbirlere değinen Vali Dağlı, şöyle konuştu:

"Biz her yıl yaz sezonu başlangıcında burada hazırlık toplantımızı yapıyoruz. Bu çok boyutlu bir toplantı, sadece denizde boğulmalar değil, trafik, asayiş, sağlık ve tüm olayları kapsayan bir güvenlik toplantısıdır. Burada ters akıntıya karşı boğulmaları önlemek için cankurtaran ekiplerimiz 3-4 yıldır çalışıyorlar. Bu konuda bir sistem gelişti, artık bir alışkanlık oldu. Arkadaşlarımız görevlerini biliyorlar."İlçenin turizm açısından önemli bir yere sahip olduğunu ve İstanbul ile Ankara gibi metropol şehirlerin ortasında olması nedeniyle turist yoğunluğu yaşandığını aktaran Dağlı, "Ramazan Bayramı tatilinde hem emniyet hem jandarma bölgelerimizde yoğunluk yaşandı. Bölge fındık bölgesi, bir yandan da turizm yapılıyor, bu nedenle asayiş tedbirlerimizi tekrar gözden geçireceğiz" diyerek sözlerini noktaladı.

Dağlı, ilçede sorunsuz bir yaz sezonu yaşanması için tüm çalışmaların yapılacağının da altını çizdi. Toplantı, basına kapalı olarak devam etti.

HABER: S.AYAN

banner710
Yorumlar (1)
Sait Kılıç 1 yıl önce
Jet-skilerle görev yapan arkadaşlar özveriyle mücadele ediyorlar lakin
Denize giren biz vatandaşlar maalesef bu görevli arkadaşların uyarılarına kulak asmıyoruz. Geçen sene bu şekilde 3 boğulma vakıasına şahit oldum.
Uyardıkları halde dinlemeyip, açılınca boğulma tehlikesi geçiren bu kişilere yine görevli cankurtaran arkadaşlar müdahale etmek zorunda kaldı.
19°
açık