banner615

banner614

banner701

BAROLARDAN ORTAK ÇAĞRI

banner619

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle aralarında Düzce’nin de bulunduğu 22 baro tarafından ortak bir duyuru yayınlanarak çevre ve kentleşme politikalarının tekrar gözden geçirilmesi gerektiği ifade edildi.

Sağlık & Çevre 05.06.2019, 17:31 05.06.2019, 17:37
637
banner682

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Düzce Barosu’nun da aralarında yer aldığı 22 baro tarafından ortak bir duyuru yapıldı. Çevre kentleşme politikalarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiği belirtilen açıklamada  her yurttaşın sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahip olduğu aynı zamanda çevreyi korumanın her yurttaşın görevi olduğu ifade edildi.
Adana, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Burdur, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Hatay, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Mersin, Muğla,Ordu, Sakarya, Siirt, Trabzon, Tunceli ve Yalova barolarının katıldığı duyuruda şu ifadeler yer aldı; ‘ Toplum yararını yok sayan yatırımlar, tarihi, kültürel ve doğal varlıklarımızın insan eliyle yok edilmesi, sürdürülebilir yaşamı tehdit etmektedir. Dünyada ve özellikle ülkemizde, temiz su kaynakları kirlenmekte, verimli tarım toprakları ve orman varlıklarımız azalmaktadır. Tüm canlıların içinde yaşadığı çevre ve iklim krizi, önümüzdeki süreçte daha da yoğun hissedilecek ve eko-sistem üzerinde büyük bir baskı yaratacaktır. Çevre ve kentleşme politikalarımızı yeniden gözden geçirmeli, ekolojik, yenilenebilir ve verimli enerjiyi öne alan bir anlayışla, toprağımızı, havamızı ve suyumuzu daha iyi korumalıyız.  Yoksa içine girdiğimiz küresel iklim krizinden başarıyla çıkacağımız söylenemez. Bu nedenlerle, daha önce İzmir ve Antalya'da çevre ve kent hukuku çalıştaylarında bir araya gelmiş Barolar, Dünya Çevre Günü'nde anılan tehlikelere dikkat çekmeyi bir görev bilmektedir.’
Haber:Seda Ayan

Yorumlar (0)
28°
kapalı