banner615

banner614

banner701

BU KEZ HASTA GETİRDİ

banner619

İstanbul Cerrahi Hastanesi’ne serebrovasküler (inme) hastalığı şüphesi ile başvuran 79 yaşındaki kadın hasta hava ambulansı ile Düzce’ye getirildi.

Sağlık & Çevre 25.02.2020, 18:33 25.02.2020, 18:36
6657
BU KEZ HASTA GETİRDİ
banner682

Bu kez hava ambulansı Düzce’ye hasta getirdi. Serebrovasküler hastası kadın tedavi için İstanbul’dan Düzce’ye getirildi.İstanbul Cerrahi Hastanesi’nde serebrovasküler (SVO) tanısı ile yatmakta olan 79 yaşındaki F.A. isimli hasta Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon Merkezi ile irtibat kurularak vakit kaybedilmeden hava ambulansı ile Düzce’ye getirilerek, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi’ne sevki yapıldı.

Serebrovasküler nedir?

Serebrovasküler, felç inmesi hastalığı olarak biliniyor. Beyin damarlarının aniden tıkanması ya da kanaması sonucunda meydana gelen bu durum sonrasında kısmi felç ya da tam felç yaşanırken, halk arasında inme olarak biliniyor.

Yorumlar (2)
Düzceli 7 ay önce
Öncelikle geçmiş olsun Bu hava ambulansı demek ki eve nakil gibi olmuş. Acil hastalar kara ambulansıyla sevk edilsin eve nakiller helikopterle gelsin.
Ali Hakan 7 ay önce
Dr. Esra Hanım hastayı kabul etmiş, devlet hastanesindeki en iyi ve bilgili dahiliye uzmanı. İstanbuldan hasta gelmesi gurur verici
18°
parçalı bulutlu