banner615

banner614

banner701

BUNUN HESABINI KİM VERECEK?

banner619

Düzce Belediyesi et kombinasında yıllarca hastalıklı et kesip Düzceliler'e yedirdiler! Geçtiğimiz günlerde Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün danışmanı Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Cengiz Tuncer'in incelemesiyle ortaya çıkan küpe skandalının ardından büyük ihmaller zincirine yeni halkalar eklendi. 2012-2015 yılları arasında mezbahaneyi denetlemekle görevli olan Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde görevli bir veteriner, muayene sonucunda bazı hayvanlarda hastalık tespit etti. Ancak bunu bildirmesine rağmen hayvanlar kesilerek vatandaşın boğazından geçti. Bu duruma sessiz kalmayıp ilgili yerlere şikayet eden veteriner ise Düzce'den Sakarya'ya sürüldü.

Sağlık & Çevre 25.04.2019, 12:37 26.04.2019, 18:32
7037
BUNUN HESABINI KİM VERECEK?
banner682
Danışman Tuncer büyük ihmale el atmıştı

Düzce Belediyesi et kombinasında uzun yıllardır yaşanan skandal bir ihmalin Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün sağlık danışmanı Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Cengiz Tuncer tarafından ortaya çıkarılmasının ardından şok gerçekler gün yüzüne çıkmaya başladı. Geçtiğimiz hafta habersiz bir şekilde kombinaya giden Tuncer, yaptığı inceleme sırasında kesilen hayvanların veteriner kontrolünden geçmeden ve küpeli-küpesiz fark etmeden kesildiğini tespit edince sorumlular hakkında tutanak tutturmuştu.

Veteriner göz yummadı, şikayet etti, sürüldü
 
Bu olayı Öncü TV'nin internet sitesinde yer alan haberden öğrenerek haber merkezimize ulaşan isminin açıklanmasını istemeyen devlet kadrosundaki bir veteriner, 2012-2015 yılları arasında Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde görev yaptığını ve bu skandal ihmallere bizzat şahit olduğunu aktardı. Görevi gereği hayvanlara yönelik yaptığı muayene sırasında kimi zaman hastalık tespit ettiğini ve buna rağmen hayvanların kesildiğini iddia eden veteriner, Düzceliler'e hastalıklı etler yerdirildiğini öne sürdü. Konuyla ilgili BİMER ve bakanlığa yazılar yazdığını belirten duyarlı veteriner, bu yüzden il dışına sürgün edildiğini savundu.

"Düzceliler'e leş, verem gibi hastalıklı etleri yediriyorlardı"

Whatsapp ihbar hattımıza dilekçeleri de gönderen veteriner, şunları kaydetti:

"SayIn Öncü TV çalışan ve yetkilileri. Düzceli'yim. Düzce Gıda, Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde veteriner hekim olarak çalışırken mezbahaneyi denetlemekle görevliydim. Düzceliler'e leş, verem gibi hastalıklı etleri yediriyorlardı. Bu olayları önlemek için BİMER'e ve zamanın Gıda Bakanlığı'na yazdım. Fakat beni gereksiz şikayette bulunmaktan, mesai arkadaşlarıyla uyum içinde çalışamamaktan ve kamu düzenini bozmaktan il dışına sürdüler. 3 yıldır Düzce'den Sakarya'ya her gün gidip geliyorum. Düzce halkına ve şahsıma yapılan haksızlığı bu haberde olduğu gibi duyurmak istiyorum. Bütün bu olayların belgesi elimde mevcuttur."

 
banner710
Yorumlar (43)
edep 1 yıl önce
Sakarya'ya sürülmek niye ahlaksızı teşhir edip meslekten men edeceksin ki birdaha kimse halkın sağlığı ile oynamaya cüret edemeyecek
yorumcu. 1 yıl önce
cimer bimer bunlar boş şeyler adam her yere yazmış ama sonunda sürgün yemiş.vay be size hakkımız haram zıkkım olsun.kaç defa yedik o etlerden kim bilir.
Esnaf 1 yıl önce
Koskoca belediyede tarımda bir sürü veteriner var hepsi yanlışta bir tek bu sürülen veterinermi doğru sürülmeden önce haber gazetelerine vereydi bu sahte belgeleri
Ali KABAOĞLU 1 yıl önce
Eğer zerre kadar hakkımız var ise helâl etmiyoruz....
can ozan 1 yıl önce
Bu ne hırstır anlaşılmavarlığı sı çok zor. Bu açıkça köylü kurnazlığı denen şey. Birşey olmazcılık. Fakat hastahaneler sürekli dolu. Sağlık konusunda denetleyici olması gerekli olan tarım ve hayvancılı il müdürlüğü ne iş yaparmış. Birde bunların şikayet hatları var güya. Denetlemek ile sorumlu vetriner elinden geleni yapmış üstelik sürülmüş, kim tarafından !. Yazılan dilekçeler arasında valilik dikkatine olanlar var o zamanki sn valimiz kimmiş acaba! Halk sağlığından daha önemli hangi konu var?
VATANDAŞ 1 yıl önce
REKLAMLERI İZLEDİNİZ...
Hüseyin 1 yıl önce
Dürüst başkan İ.BAYRAM'ın zamanı neye göre kimlere göre dürüsttü acaba
Emre 1 yıl önce
Ulan bu dangalAKlarin yatacak yeri yok . Diğer tarafta iki elim yakanızda hakkımı helal etmiyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
hafif yağmur