banner615

banner614

banner701

DÜZCELİ ESNAFLARA EĞİTİM VERİLİYOR

banner619

31 Aralık 2019 tarihinde uygulamaya geçecek olan “Gıda Etiketleme ve Tüketiciyi Bilgilendirme Yönetmeliği” dolayısıyla Düzce’de İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli tarafından gıda etiketleme konusunda esnafa yönelik eğitimler devam ediyor.

Sağlık & Çevre 27.12.2019, 12:36 27.12.2019, 17:21
1138
banner682

Tüketicileri satın aldıkları gıda konusunda en iyi şekilde bilgilendirmeyi amaçlayan “Gıda Etiketleme ve Tüketiciyi Bilgilendirme Yönetmeliği” 26 Ocak 2017 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanırken, uygulama 31 Aralık 2019 tarihinde başlayacak. Bu doğrultuda; ülke genelinde olduğu gibi Düzce’ de de gıda üzerine faaliyet gösteren esnaf ve bağlı bulundukları meslek kuruluşlarına yönelik eğitimler devam ediyor.Düzce Valiliği’nden konuya ilişkin yapılan bilgilendirmede şunlar kaydedildi: “İlimizde de İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli tarafından verilen eğitimlerle esnaflarımız, Gıda Etiketleme ve Tüketiciyi Bilgilendirme Yönetmeliği konusunda bilgilendirilmektedir. Yeni yönetmelikle gıdalar üzerinde bulunan zorunlu etiket bilgilerine besin öğeleri ve alerjen bilgileri de eklenmiştir. Yılda yaklaşık 6 bin adet denetim ve bin adet numune alınarak halkımızın sağlığı için çalışmalar titizlikle devam etmektedir. Halkımızın sağlığını korumak ve güvenilir gıda temini konusunda, Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinesinde, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerince denetimlere ara verilmeden devam edilmektedir.”

Yorumlar (2)
MUHASEBECİ 8 ay önce
E ARSIV EGITIMI DE VERILMELI KIMSE NASIL KESILECEK BILMIYOR
kesinlikle şart 8 ay önce
öyle şarküteriler var ki, tarihi geçmiş peynirin üzerine yeni tarih basıp satıyorlar. geri geitiriyorsun bir de surat yapıyorlar şaka gibi ama gerçek :(
31°
kapalı