banner615

banner614

banner701

HİZMETE AÇILDI

Akçakoca Devlet Hastanesi bünyesinde bir ilk olarak Gebe Okulu açıldı. Gebelikle ilgili bilgilendirme ve bilinç düzeyini arttırmanın hedeflendiği okulda ücretsiz kurs verilerek anne adayları doğuma hazırlanacak.

Sağlık & Çevre 25.05.2019, 14:44 27.05.2019, 16:12
1699
banner682
Sağlık alanında önemli gelişmelerin yaşandığı Düzce ve ilçelerinde uzun süredir beklenen hizmetler  vatandaşlarla buluşuyor. Yeni kurulan birimlerle büyümesini sürdüren Akçakoca Devlet Hastanesi bünyesinde gebe okulu açılarak hizmete girdi.

Hamile kadınlara ilk günden doğuma kadarki süreçle ilgili bilgilerin aktarılacağı gebe okulunda, sağlıklı nesiller için gebelerin gebelik sürecini en uygun şekilde geçirebilmesi, böylelikle sağlıklı bebeklerin dünyaya gelmesi ve önlenebilir sıkıntıların giderilmesi amaçlanıyor.

6

Konuyla ilgili olarak Akçakoca Devlet Hastanesi Başhekimliği’nden yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

”Hastanemizde gebe okulu açılmıştır. Gebelik, beslenme, doğum, yeni doğan bakımı ile ilgili eğitimlerimize katılmak isterseniz gebe okulumuza başvurabilirsiniz.”Öte yandan kurs kapsamında; doğum yöntemleri, nefes egzersizleri, anne sütü ve emzirme, gebelik ve lohusalıkta beslenme, gebelikte tehlike belirtileri, gebelikte yapılabilecek egzersizler yer almakta ve her bir kurs alanında uzman çalışanlar tarafından verilecek.

Haber: C.ÜSTÜNER 
banner710
Yorumlar (2)
Tuhaf 1 yıl önce
Yıkılsın kararı bulunan hastaneye göstermelik yamalar yapılıyor.Siyasi endeksli idarecilerin vizyonsuzluğuna mahkum edilmiş demek...
Geçmiş olsun Akçakoca Karabük’e daha çok hasta gider çok ...
Akçabey 1 yıl önce
Doğum yaptıyorlar mı ki okulunu açmışlar
18°
parçalı bulutlu