banner615

banner614

banner620

İLK RÖPORTAJINI ÖNCÜ HABER’E VERDİ

banner619

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde yeni uzmanlar görev almaya devam ediyor. Son olarak Romatoloji Uzmanı Dr. Sema Kaymaz Tahra 23 Aralık Pazartesi günü itibariyle Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nin Muncurlu’da bulunan ek hizmet binasında hasta kabul etmeye başlayacak. Dr. Sema Kaymaz Tahra Düzce’nin ilk Romatoloji Uzmanı olacak.

Sağlık & Çevre 12.12.2019, 17:58 13.12.2019, 11:03
3857
banner650

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nde yakın tarihte ataması yapılan uzman doktorlar bir bir göreve başlıyor.  Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Abdullatif Şirin’in ardından   Romatoloji Uzmanı olarak  Dr. Sema Kaymaz Tahra 23 Aralık Pazartesi günü itibariyle Atatürk Devlet Hastanesi’nin Muncurlu’da bulunan ek hizmet binasında göreve başlayacak.  Dr. Sema Kaymaz Tahra Düzce’de ki ilk Romatoloji Uzmanı olacak.
 “Romatoloji temelde iltihaplı romatizmalara bakan bilim dalıdır”
Öncü Haber ekiplerine konuşan  Dr. Sema Kaymaz Tahra, Romatoloji bilim dalını açıklayarak şunları söyledi: “Marmara Üniversitesi’nden Romatoloji  uzmanlığını aldım. Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde görevime başlayacağım için çok mutluyum. Romatoloji temelde iltihaplı romatizmalara bakan bilim dalıdır. En sık etkilenen organlar  kas, iskelet sistemi ve eklem bölgeleridir. Yani eklem bölgelerinde şişliğe, kızarıklığa ve şekil bozukluklarına sebep olabilen romatizmal hastalıklara bakıyoruz.
 
“Eklemlere binen yükün azaltılması gerekiyor”
Romatoloji hastalarının kış aylarında nelere dikkat etmesi sorusuna Dr. Sema Kaymaz Tahra şöyle cevap verdi:  “Mevsimlerin romatizmal hastalıklar üzerinde direkt bir etkisi yoktur. Halk arasında yaygın bilindiği üzere mevsimsel tetiklenen ağrılar her zaman romatizmal ağrılar anlamına gelmiyor. Ama genel olarak eklemlere binen yükün azaltılması için kilo vermek gibi ya da hastalıklarımızın daha az olması için yapılması gereken sigara ve çevre kirliliğinden uzak durmak gibi yöntemler romatizmal hastaların dikkat etmesi geren unsurlardır.”

Hastaların randevu alarak muayene olacağını hatırlatan Dr. Sema Kaymaz Tahra şöyle konuştu:  “Fizik tedavi uzmanlarının hastayı yeşil listeye eklemesinin ardından hastanın MRS sistemi üzerinden romatoloji polikliniğine  randevu alması ile beraber hasta muayene edilebilmektedir.”


Son olarak Düzce Atatürk Devlet Hastanesi yetkililerinden alınan bilgiye göre Muncurlu’da bulunan ek hizmet binasına gitmek isteyen vatandaşlar için hastane önünden her saat başı ücretsiz servis olduğu bilgisi verildi.
 

banner626
Yorumlar (6)
Ozlem 3 ay önce
İnsanlar sadece kalpten değil romatizmanin çeşitlerinden de olebiliyor. Gönül isterki her daldan hekimimiz olsun gelenede teşekkür etmek lazim
Yorumcu 3 ay önce
İbsanlar romatizmadan ölmüyor ama kalpten ölüyor.Bir tane kalp doktoru olmazmi bir eyalette.yaziklar olsun hala gormezden geliyorlar
Yalan 3 ay önce
Üniversitede Safinaz hoca var
Shn acr 3 ay önce
Evet Safinaz hanım konusunda uzman. İzmir istanbul ankarada çare bulamadık, safinaz hanımın tedavisi ile tekrar ayağa kalktım.
Fatih ayyıldız 3 ay önce
Allah razı olsun hocam çok çok sevindim 20 senedir romatizma hastasıyım ankara adapazarı gitmekten bıktım en kısa zamanda ziyaret edeceğim
Duzce 3 ay önce
Çok sevindimm 6 senedir iltapli romatizma hadtasiyim Düzce'de olmadığı için çevre illere gitmek zorunda kalıyordu iyi oldu çok sevindm
kapalı