banner615

banner614

banner701

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ER UYARDI

banner619

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ölçümlerine göre havası en kirli şehir olan Düzce’de insanların sağlığını birebir etkileyen hava kirliliği için yetkililerin acilen önlem almaları gerektiğini belirtti.

Sağlık & Çevre 28.01.2020, 14:26 28.01.2020, 16:45
681
banner682

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ölçümlerine göre, güncel olarak, havası en kirli şehir olan Düzce’de acilen önlemler alınması gerektiğini belirten İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sürekli İzleme Merkezi (SİM) ölçümlerine göre, Türkiye'de, güncel olarak, hava kirliliğinin en yüksek olduğu şehir olarak Düzce görüldü. Ölçümlere göre Düzce’de temiz hava için 0 ila 50 arasında bulunması gereken indeks değeri 231’e çıkmış durumda. İnsan sağlığını bu derece etkileyen hava kirliliğinin, her yıl Düzce’de yaşanması ve bugüne kadar herhangi bir çözüm bulunamamış olması ilimizde özellikle akciğer hastalıkları ve kanser oranlarını yükseltiyor.Dünya Sağlık Örgütü'nün hava kirliliğinin özellikle akciğer kanserine neden olduğu, uzun süre hava kirliliğine maruz kalan kişilerde inme, felç, kalp damar hastalıkları görülme oranının arttığı gerçeğine karşı, Düzce’de hava kirliliği ile ilgilenen  Düzce Sağlık İl Müdürlüğü, Düzce Halk Sağlığı Müdürlüğü, Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün  konuyla ilgili nasıl bir çalışma yaptığını tüm kamuoyu gibi bizlerde merak ediyoruz” dedi.Siyasette aslolanın insanı yaşatmak olduğunu belirten Er, “Şehrin görselliğe paklara ve dinlenme alanlarına elbette ihtiyacı var ama önceliğimiz insan sağlığı ve sağlıklı Nesiller yaşatmak olmalı. Hava kirliliğinin bu derece yüksek olduğu, özellikle çocukların solunum enfeksiyonlarından hastanelerde sıkıntı çektiği, yağmurlu havalarda musluklardan bir çok bölgede suyun çamurlu  aktığı bir kentte yöneticilerimizi önceliklerini sorgulamaya ve hava kirliliği başta olmak üzere insan sağlığını direk etkileyen hususlarda acil açıklama yapıp önlem almaya çağırıyoruz . Biz İyi Parti Düzce Teşkilatı olarak da konuyu acil bir şekilde Meclis gündemine taşıyacağız “ dedi

Yorumlar (17)
yılmaz 9 ay önce
kripto hainler temizlenince hava kirliliği de biter,
Agci 9 ay önce
Birkere köyler dahil her yerde doğal gaz zorunlu olmalı. Şehirde dizel araç yasaklanmalı ayrıca Akçakoca tarafindaki dağlardan bir yer belirlenip tüm mıcırcılar taşocaklar orda çalışması sağlanarak uzun vadede dağdan bir gedik açılması.
Çözüm önerisi sunsanız.. 9 ay önce
Eleştiri yapabilmek, önemli ve güzel de birde çözüm önerisi sunsanız...
Evet malesef zehirleniyoruz ama çözüm sunun lütfen sadece şikayet etmeyin.
hava 9 ay önce
düzceye ister sakaryadan ister akçakocadan ister boludan girilsin havanın değiştiği hemen fark ediliyor.
Ozan şen 9 ay önce
Helal olsun başkana, Duzcemizin sorunlarını çok güzel ozetlemissiniz.
Tolga 9 ay önce
Sayın başkan gerçekten duygularımıza tercüman oluyorsunuz buna sebep olan insanları Allaha havale ediyoruz inşAllah iyi görevlere gelirsiniz düzce siyasetinde boş beleş insanlardan bıktık,...
ali 9 ay önce
bir zamanlar zabıta müdürü bir ağabeyimiz vardı.sağlık müdürlüğü ekipleri ile çok mücadele vererek doğalgazın gelmesine vesile olmuşlardı.acaba nasıl calışmışlardı.düzce için.
Kamil 9 ay önce
Sıkıntı havada değil, fetocu hainlerde.once onlar temizlenmeli.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık