banner615

banner614

banner701

KEŞİR İLK KEZ ÖNCÜ HABER’E AÇIKLADI

banner619

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Akçakoca’da yapımı planlanan yeni devlet hastanesi projesinin son durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Yeni Mahalle, Ketmenli Kavşağı’ndaki yeni hastane alanı için İller Bankası’ndan 2.5 milyon TL alınarak kamulaştırma yapıldığını belirten Keşir, “Sonraki aşamada belediyenin kamulaştırdığı araziyi Sağlık Bakanlığı’na tahsis etmesi ve proje ihalesine çıkması gerekiyor. Henüz bu tahsis gerçekleşmediği için şuan projesi donduruldu.” dedi.

Sağlık & Çevre 29.06.2019, 16:43 29.06.2019, 18:23
3730
banner682

Akçakoca’da uzun zamandır duyulan hastane ihtiyacı sonrasında, eski Başkan Cüneyt Yemenici döneminde başlanan çalışmalar, neticesinde kamulaştırma yapılmıştı.

Akçakoca Yeni Mahalle, Ketmenli Kavşağı’nda yapımı planlanan belediye tarafından kamulaştırılan alanın hala tahsisi yapılmadığı için duran çalışmalarla ilgili AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir bir açıklama yaptı.  

“Çok uğraşarak çıkarttık”

Proje hakkında bilgi paylaşan Keşir, ihtiyaç duyulan bütçenin transferi gibi birçok konuya açıklık getirdi:

“Akçakoca Devlet Hastanesi benim çok yakından takip ettiğim bir konu. Geçtiğimiz yıl 2018 Ekim ayının 15’i itibariyle belediyenin kamulaştırmak için ihtiyaç duyduğu 2,5 milyonluk bütçeyi İller Bankası’ndan çok uğraşarak çıkarttık ve Akçakoca’ya transferi sağlandı. Kamulaştırmayı o dönem belediyesi yapmıştı. Takdir edersiniz ki belediyenin kamulaştırdığı araziyi tahsis etmesi lazım. O arazı hastane tahsisi yapmak kaydıyla 2,5 milyon TL ödenek verilmişti.”“İptali ise söz konusu değil”

Projenin iptali gibi bir durum olmayacağını belirten Milletvekili Keşir ifadelerini şöyle sürdürdü:

“Biz Ankara’daki işlemlerle bütün çabamızı sarf edip bu ödeneğin çıkmasını sağlamıştık. Belediye de seçim öncesi bu arazinin kamulaştırılmasını bitirdi. Fakat sonraki aşamada belediyenin kamulaştırdığı araziyi Sağlık Bakanlığı’na tahsis etmesi ve proje ihalesine çıkması gerekiyor. Henüz bu tahsis gerçekleşmediği için yani belediye sağlık bakanlığına tahsis etmediği için şuan projesi donduruldu. Bu süreci bekliyoruz şuan top belediyede. Projenin iptali ise söz konusu değil orada gerçekten ihtiyaç var.”

Yeni Mahalle’ye 50 yataklı bir hastane yapılacak

Öte yandan geçtiğimiz yıl Akçakoca Belediyesi ve Sağlık Bakanlığı arasında, Yukarı Mahalle’de bulunan, Akçakoca devlet Hastanesi arazisi ile belediyeye ait, Yeni Mahalle Ketmenli, Kavşağı’ndaki 18 dönümlük arazinin takas edilmesi için ön protokol imzalanmıştı.

Devlet Hastanesinin yeni hizmet binasına kavuşturulması amacıyla, yapılan protokol ile Yeni Mahalle’ye 50 yataklı bir hastane yapılması planlanıyor.

Haber: İ.İ.AYDOĞDU

banner710
Yorumlar (4)
veli 12 ay önce
bunu görünce gülesim geliyor.
Hekimsiz neye yarar 12 ay önce
Düzcenin Akçakoca,Yığılca,Gölyaka,Gümüşova ve Kaynaşlı ilçelerinde ile Hatta Atatürk Devlet Hastanesi merkez ve muncurlu binası da dahil hastane olsa personel olmayınca neye yarıyor.Bunları düşünüp sorgulayınız.
Vatandaş 12 ay önce
Boşuna milletin parasını sağ sola harcamak yerine ilk önce mevcut hastaneyi çalışır hale getirin. Akçakoca gibi bir turizim beldesinde en ufak bir hastalık için dahi vatandaş araştırma hastanesinin aciline gelmek zorunda kalıyor. Hastaneyi hastane yapamadıktan sonra yeni hastane veya eski hastane ne işi yarar. Milletin parasını çarçur etmeden bir işide doğru düzgün başarın!...
Aa 12 ay önce
Bıdıbıdı bıdı
16°
hafif yağmur