banner615

banner614

banner701

“ORMAN SAĞLIĞININ GELİŞTİRİLMESİ”

banner619

Rusya ve Gürcistan’dan gelen uzman heyeti Düzce Orman İşletme Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu. “Orman Sağlığının Geliştirilmesi” projesi kapsamında, bölgesel uzmanların katıldığı ve “Kafkasya Bölgesinde Kestane Ağaçlarının Karşılaşacağı Tehditlerin Belirlenmesi” konulu teknik gezi düzenlendi.

Sağlık & Çevre 11.12.2019, 14:34 11.12.2019, 17:06
859
banner682

Rusya ve Gürcistan’dan gelen uzman heyeti, Düzce Orman İşletme Müdürlüğü’ne ziyarette bulunarak “Orman Sağlığının Geliştirilmesi” kapsamında “Kafkasya Bölgesinde Kestane Ağaçlarının Karşılaşacağı Tehditlerin Belirlenmesi”  konulu teknik gezi düzenledi.
Düzce Orman İşletme Müdürlüğü Konuralp Orman İşletme Şefliği 25 nolu bölmesinde arazi uygulamaları tatbikatı gerçekleştiren heyet, Kestane Dal Kanseri konusunda incelemelerde bulunarak kestane ağaçlarından örnek alınması ve üretilen hypovirulent mikroorganizmaların ağaçlara verilmesi çalışmalarını gerçekleştirdi.

Son olarak arazi uygulamalarının ardından Düzce Orman İşletme Müdürlüğü’nde, Rusya ve Gürcistan’dan gelen heyet ile yetkililerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Düzce Orman İşletme Müdürlüğü orman sınırlarında gerçekleştirilen uygulamalar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.
 
 

Yorumlar (1)
adam 9 ay önce
zaten gürcüler yok edici ormanı.bu heyet nasıl yok edileceğinimi anlatmaya calışıyor.ne yazık ya gürcistandan heyet geliyor.demkki bizdekiler bilmiyor..yazık yazık.ama bizdekiler orman nasıl talan edilir satılır da iyidir
18°
az bulutlu