banner615

banner614

banner701

‘SAĞLIKTA İL DIŞINA BAĞLILIK ÇOK AZALDI’

banner619

Üniversite radyosu Düet’e konuk olan Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Düzce’de sağlık alanında il dışına olan bağlılıklarının çok azaldığının belirterek, Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin yakında il dışına hizmet eden bir sağlık merkezi olma yolunda ön plana çıkacağını söyledi.

Sağlık & Çevre 02.01.2020, 09:44 03.01.2020, 10:46
918
banner682

Düzce Üniversitesi radyosu Radyo Düet’te her Pazartesi yayınlanan Pazartesi Sendromu programında bu hafta Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay konuk oldu.Düzce 94,5 frekansından yayınlanan ve Öğr. Gör. Turgay Yavaş’ın sunduğu Pazartesi Sendromu programında, Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde yapılan çalışmalar tüm ayrıntılarıyla konuşuldu.

Kasım ayında 62 bin hasta tedavi gördü
Kasım ayı içerisinde yaklaşık 62 bin hastanın Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gördüğünü ve başta İstanbul olmak üzere yaklaşık 12 bin hastanın da il dışından tedavi amaçlı Araştırma Uygulama Hastanesi’ne geldiğini belirten Prof. Dr. Balbay, her geçen gün Düzce Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi’nin kendisini geliştirdiğini söyledi. Sağlık alanında il dışına olan bağlılıklarının çok azaldığının altını çizen Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin yakında il dışına hizmet eden bir sağlık merkezi olma yolunda ön plana çıkacağını dile getirdi.
Yeni anjiyo cihazı sağlık merkezine kazandırıldı
Kardiyoloji hizmetlerinin eksiksiz olarak verilmeye devam edildiğini dinleyicilerle paylaşan Prof. Dr. Balbay, her ay yaklaşık 500’e yakın hastaya, anjiyo grafik işlemi yapılmakta olduğunu dile getirdi. Prof. Dr. Balbay, “Tanısal ve tedavi amaçlı günlük ortalama 15 anjiyo yapılabilmekte. Yedi hekim ile birlikte 7/24 bu hizmet sağlanabilmektedir” bilgisini vererek, yeni bir anjiyo cihazının da sağlık merkezine kazandırıldığını müjdeledi.
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi hakkında da bilgi veren Prof. Dr. Balbay, akupunktur, kupa tedavisi (hacamat), hirudoterapi (sülük tedavisi), ozon terapi, apiterapi (arı ve arı ürünleri tedavisi), PRP, fitoterapi, mezoterapi, ozon tedavisi, lavra, hipnoz, müziko terapi gibi tedavilerinin ehil ellerde yapıldığını ifade etti.

Çocuk Diyabet Merkezi’nde 700’e yakın hastanın takibinin yapılıyor

Ayrıca Pazartesi Sendromu Programı’nda Çocuk Diyabet Merkezi’nin çalışmalarına da dikkat çeken Prof. Dr. Balbay, hâlihazırda 700’e yakın hastanın takibinin yapıldığını ve yapılan bu takibin sadece tıbbi anlamda olmadığını söyledi. Bu hastaların "Diyabetle Yaşamayı Öğreniyorum" sergisi, çeşitli oyun ve tiyatro gösterileriyle, moral ve motivasyonlarının yüksek tutulduğuna değinen Balbay, Araştırma Uygulama Hastanesi çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
İlk yardımın ve organ bağışının da önemine değinen Prof. Dr. Balbay, Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin, sosyal medya uygulamasında çeşitli video ve görsellerle de vatandaşları bilinçlendirme çalışmalarının yapıldığını söyledi.

Yorumlar (7)
Ölümden döndüm 8 ay önce
Üniversite hastanesi öle bi yerki erkeği hamile dediler yanlış ve olmaması gereken ameliyat oldum bolu tedavime devam ediyor ve düzcedeki hastane bakamam diyo aldıgınız paraların hepsi haram zıkkım olsun okumuşlar fakat boşuna saygı yok bazı dr larda
Sezer 8 ay önce
Boludaki hastaların yüzde 80 düzce den Boluya geliyor hani nerede düzce de bakım göremiyorsunuz sanırım düzce de il Bolu hasta çok fazla geliyor düzce den bence.
Kieros 8 ay önce
Hangi şehirde yaşıyorsun sayın başhekim belkide Türkiyedeki en pasif ve aciz hastane olduğunuzu bilin isterim. Gidenlerin çare bulamadan başka illere gittiği bir hastanesiniz hayır personel.
Düzceli 8 ay önce
boluda ki hastanadeki hastaların yarısı düzceden geliyor. ayıp ulan ayıp. düzceli hemşerilerimiz sizin yüzünüzden sürünüyor başka illerde. siz geleninde canı çıkıyor ya düzce araştırmada. millet anlayacak ne oldugunuzu ama iş işten geçmiş olacak.
bi açıklasana düzce araştırma hastanesi açıldıktan sonra orada vefat eden hata sayısını???
//// 8 ay önce
yoğun bakımda enfeksiyon riski sadece refakatciden bulaşıyor heralde.formayla işe gelen öğrenciden intörnden asistandan çalışandan bulaşıyor.terlikle formayla sigara içmeye kantine gidiyor gene aynı kıyafet.siz çalışanlarınızı bi enfeksiyonu öğretin..
yorum 8 ay önce
bi ittir git be abi sen düzcedemi yaşıyorsun acaba birtane düzgün recete yada yapor yapamayan dr larlamı dışa bağlılık azaldı amaliyat olsun enfeksiyondan kurtulamazzın angio olsan felc kalırsın bumudur daha yazacaklarım cokda sayfa almaz
Tarafsız Ol Yayinla 8 ay önce
O kadar hasta geliyor çok güzel . Yogunbakim da çalışan hemşire 80 TL döner sermaye veriyorsunuz.400 TL buraya geldi.Gerci bu durum vergi dilimindenmis sayın rektör açıkladı. Bakalım Ocak geldi 400 mu alacak personel.
25°
açık