banner615

banner614

banner701

TEDAVİ SÜRESİ KISALACAK

banner619

Sağlık alanında yapılan yatırımlara bir yenisi Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu yerleşkesinde eklendi. Hayata geçirilen ‘‘Uzay Terapi Sistemi” ile aylar süren fizik tedavi işlemleri çok daha kısa sürelerde sonuç verecek.

Sağlık & Çevre 01.07.2019, 12:38 02.07.2019, 17:21
3138
banner682

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü sağlık alanındaki hizmet kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda, Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu yerleşkesinde bulunan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ‘‘Uzay Terapi Sistemi Cihazı’’ getirilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.

Özellikle Serebral Palsili (Beyin Felçli-SP) çocuklarla, yürüme zorluğu çeken engellilerin beden dengesini sağlamalarına yardımcı olan terapi sayesinde, engellilerin doğru adımlar atabilmeleri desteklenecek.

Terapi kapsamında kafes içinde fizyoterapist eşliğinde yapılan egzersizler, engellilerin uygun pozisyonda durmalarına imkan tanırken, bu tedavi yöntemiyle zayıf olan kaslar çalıştırılmasına imkan veriliyor.

Kafesin, hastanın dengesini sağlama, adım atma becerisini geliştirme ve ayakta durma, baş ve gövde kontrolü olmayan çocukları durağan hale getirme gibi özellikleri vardır, terapinin tam taban teması olmadan yürüyen çocukların/hastaların doğru yürümelerine yardımda bulunuyor.

Üst gövdede denge sağlanmasına da yardımcı olan bu yöntemle, engellilerin 8 hafta gibi kısa bir sürede bağımsızlık düzeyini arttıracak şekilde doğru yürümelerini sağlayan bu sistem sayesinde, 1 yıldan uzun sürebilen fizik tedavi yöntemleri, bu terapiyle daha kısa zamanda sonuç veriyor.

Haber:İ.İ.AYDOĞDU

banner710
Yorumlar (4)
ahhhh ahhh 11 ay önce
parayı kim kazanacak yinee haaaa
Duzceli 12 ay önce
Nasil olsa fizik ile ortopedi birbirine bagli.Ferah ferah hareket edilir.Normal servislerde o koridorlar olabilir ama ortopedide çoğu hasta ya degnekli ya tekerlekli sandalye herkes birbirine bagiriyor musade edin diye kimse göğe cikamayacagina gore bu hastalari o dar koridorlara mahkum edenlere hesap sormali.Varlik ıcinde yokluk cekiyoruz
Duzceli 12 ay önce
O kadar güzel hastane sadece fizik bolumu ile sınırlandırıldı.Virane duruyor gorunce icim yandi cogu yerleri bombos.Bari ortopediyide oraya alin.Gecen Duzce deki hastanenin ortopedi bolumune gittik
Iki tekerlekli karsilikli gecemiyor.
Admin 12 ay önce
Once doktor olsa tedaviyi yapanda olur s.
15°
orta şiddetli yağmur