banner615

banner614

banner701

TEDAVİSİ DÜZCE'DE DEVAM EDECEK...

banner619

İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Peritonit Opere tanısı konulan E. G. İsimli hasta, Hava Ambulansı ile Düzce ye getirilerek, Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Tıp Fakültesine sevk edildi.

Sağlık & Çevre 01.07.2020, 20:43 02.07.2020, 00:19
12865
TEDAVİSİ DÜZCE'DE DEVAM EDECEK...
banner682

İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Peritonit tanısı ile opere edilen E. G. isimli hasta için, İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezi Başhekimliğince Sağlık Bakanlığı Hava Koordinasyon Merkezi ile vakit kaybedilmeden irtibata geçilerek, Hava Ambulansı ile 18 Temmuz şehir stadyumuna getirildi.

Hasta Düzce 18 Temmuz Stadyumunda helikopterden alınarak,  Düzce 112 Acil Servis Ambulansı ve Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Genel Cerrahi kliniğine götürüldü.

Konu ile ilgili Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Ülkemiz genelinde Sağlık Bakanlığı öncülüğüne,  Düzce Valiliği koordinesinde ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün özverili çalışmaları ile her türlü hastaya ulaşmak, vatandaşlarımız için hızlı, etkin ve verimli hizmet verebilmek adına, devletimizin her türlü imkânları seferber edilmektedir” denildi.

Peritonit hastalığı nedir?

Peritonit; peritonun tümü veya bir kısmının inflamasyonudur. İntraabdominal infeksiyon sonucunda gelişir. İnfeksiyon lokalize edilebilirse peritonit lokal olarak sınırlanır. Eğer savunma yetersiz kalırsa generalize peritonit, SIRS ve septik şok gelişir. Peritonitler; primer, sekonder, tersiyer peritonitler ve intrabdominal abseler olarak incelenir.

Yorumlar (15)
Osman 1 ay önce
Tebrikler Hastalığı çok güzel açıklamışsınız
Düzce de bir ANGARALI 1 ay önce
Peritonit ya da peritonitis, karın zarının iltihaplanması neticesinde oluşan bir hastalıktır. Karın içi organları örten doku ile sindirim kanalındaki bir delinme veya karın içi bir enfeksiyondan ileri gelmektedir. Hastalığın belirtileri arasında ateş, karın ağrısı, karında hassasiyet ve öksürme vardır. Böle bir hastalıkmış arkadaşlar editör arkadaş yanlış yerden bulmuş hastalık tanısını galiba
Nur 1 ay önce
Periton karın içi organları saran zar.Peritonitte bu zarın iltihabi hastalığıdır
Ermantan 1 ay önce
Hastalığın tarifi çok açıklayıcı olmuş.
Mustafa şahin 1 ay önce
Peritonit hastalığı nedir kısmını kopyala yapıştır yapmayıp biraz daha açıklayıcı yapsaydınız ama işte önüne gelen haberci olunca böyle oluyor
Aziziye li 1 ay önce
Hastalığın açıklaması da çok açıklayıcı olmuş saolun ya
Dzc 1 ay önce
Araştırma hastanesinde helikopter pisti yokmu?
Gencay Ayvaz 1 ay önce
Peritonit hastalığını çok iyi anlattınız sizi tebrik ederim.Valla okuyan herkesin çok iyi anlamasına vesile oldunuz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık