banner614

banner701

UYARILAR ÜST ÜSTE GELDİ

banner619

Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi, kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış ve doluya karşı uyarı yaptı. Yapılan açıklamada bugün öğleden sonra Düzce’nin de aralarında bulunduğu Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Marmara’nın doğusunda gök gürültülü sağanak yağış ve dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar beklendiği bildirilerek, su baskını, ani sel, yıldırım gibi olası olumsuzluklara karşı tedbirli olunması istendi.

Sağlık & Çevre 17.05.2019, 13:46 18.05.2019, 15:25
4432
UYARILAR ÜST ÜSTE GELDİ
banner682

Tarım ve Orman Bakanlığı Acil Durum Yönetim Merkezi tarafından bir uyarı yayınlandı. Yapılan uyarıda Düzce de dahil bugün öğleden sonra şiddetli ve gök gürültülü sağanak yağış ve dolu yağışı beklenen iller sıralandı. Uyarıda vatandaşların şiddetli yağış nedeniyle oluşabilecek su baskını, ani sel ve yıldırım gibi olumsuz durumlara karşı tedbirli ve hazırlıklı olmaları istendi.

Yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi; ‘Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden sonra Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri (Bolu,Düzce,Karabük,Kastamonu,Çorum,Amasya,Tokat ile Zonguldak, Bartın,Sinop,Ordu ve Samsun illerinin iç kesimleri), Marmara’nın doğusu (Bilecik,Sakarya,Kocaeli ve Bursa ile Balıkesir’in güney ve doğusu) ile Kütahya ve Eskişehir çevrelerinde kısa süreli ve yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak ile birlikte dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.’


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.


Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner710
Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu