banner615

banner614

banner701

VATANDAŞLARA KARBONMONOKSİT ÖLÇÜMÜ

banner619

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’nce sigara bağımlılığına dikkat çekmek ve bu zararlı alışkanlığın bırakılması için farkındalık oluşturmak amacıyla "Dünya Sigara Bırakma Günü"nde Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde stant açıldı.

Sağlık & Çevre 11.02.2020, 11:48 11.02.2020, 15:22
1364
banner682
Düzce'de 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü etkinlikleri devam ediyor.

Bu kapsamda Düzce İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ekiplerince tütün ürünlerinin zararları hakkında toplum bilincinin oluşturulması ve bu bilincin artarak devam etmesini sağlamak amacıyla; Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde farkındalık standı açıldı.Standı ziyaret eden vatandaş ve kurum personellerinin Karbonmonoksit Ölçümleri yapılarak dumansız hava sahası ve sigaranın zararları anlatıldı. 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü vesilesiyle sigara kullanan vatandaşları bu zararlı alışkanlıktan kurtulmaya davet eden sağlık çalışanları, verdikleri afişlerle de bilgilendirmelerde bulundu.Sigara bağımlılığının tüm diğer kronik hastalıklar gibi tıbbi tedavi gerektirdiğine dikkat çeken, İl Sağlık Müdürlüğü personeli, "Bu bağımlılık tedavi edilmez ise ömür boyu sürebilir. En iyi tedavi hiç başlamamak, eğer başlandıysa da bırakma yönünde doğru adımları atmaktır. Bu stantlarda vatandaşlarımıza sigaranın zararları, sigarayı bırakma yöntemleri, sigara bırakmak için yardım alabilecekleri Alo 171 Danışma Hattı ve ilimizde bulunan Sigara Bıraktırma Poliklinikleri hakkında bilgi verilmiş, broşür dağıtılmış ve karbonmonoksit ölçümü yapılmıştır.” dedi.
Yorumlar (3)
philip morris 2 ay önce
sigarayı uyuşturucu ile aynı kefeye koyun koyabiliyorsanız bakın içen kalıyor mu. en fazla 6 ay kriz çıkar 6 ay sonra herkes dua eder.
yolcu 2 ay önce
Sigara icenlerin kimsenin acimasina ihtiyaci yok hemserim.Herkes sonucunu etkilerini bilerek iciyor.biraktirma cabalari sosyal hukuk devleti ilkesi cercevesinde devletin gorevi. devlet halkin sagligini gorevini yapiyor.
Düzceli Vatandaş 2 ay önce
Sanki sigarayı bırakın demekle sigarı bırakacaklar bırakın acımayın bunlara
13°
hafif yağmur