banner615

banner614

banner701

YILMAZ’A “TEDBİRLERİ KESİNLİKLE GEVŞETMEYİN” TALİMATI VERDİ

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 81 İlin Sağlık Müdürü ile koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında video konferans aracılığı ile toplantı yaptı. Sağlık Bakanı Koca, toplantıda Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz’dan, salgın ile ilgili Düzce’de ki son durum hakkında bilgi aldı.

Sağlık & Çevre 24.06.2020, 11:00
1393
YILMAZ’A “TEDBİRLERİ KESİNLİKLE GEVŞETMEYİN” TALİMATI VERDİ
banner682

Yeni Tip Covid – 19 salgını Tüm Dünyada etkisini sürdürmeye devam ediyor. Normalleşme sürecinin ardından Türkiye’de vaka sayısının yeninden artış eğilimi göstermesi üzerine, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca 81 İlin Sağlık Müdürü ile video konferans aracılığı ile toplantı düzenledi.

 

Salgın ile mücadele çalışmalarının masaya yatırıldığı toplantıda, yoğun bakım kapasiteleri ve filyasyon çalışmaları ele alındı.

Sağlık Bakanı Koca, Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ile yaptığı görüşmede ise, Düzce’de ki son durum hakkında bilgi alarak, alınan tedbirlerin kesinlikle gevşetilmemesi talimatını verdi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, “81 ilimizin il sağlık müdürleriyle yaptığımız toplantıda vaka durumlarını, vaka artışlarının olduğu yerlerde artış sebeplerini, yoğun bakım kapasiteleri ve filyasyon oranlarını ele aldık. Koronavirüse karşı yapılması gereken yeni çalışmalar için değerlendirmelerimizi yaptık” diye konuştu.

banner710
Yorumlar (0)
30°
hafif yağmur