banner615

banner614

banner701

YURT DIŞINA ÇIKACAKLAR DİKKAT! PCR TESTİ İÇİN YENİ ADRES

banner619

Düzce Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada yurtdışına çıkacak ve gideceği ülke tarafından PCR testi istenen kişiler için 110 lira ödenmesi gerektiği belirtildi. Öte yandan “Acil’de Korona Krizi” başlıklı haberimiz sonrası harekete geçen müdürlük, yurt dışına çıkacak vatandaşların testlerinin Sağlıklı Hayat Merkezi’nde yapılacağını açıkladı.

Sağlık & Çevre 12.08.2020, 13:42 12.08.2020, 17:26
3755
banner682

Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, korona virüsü vakalarında ‘Olası Vaka Tanımına’ uyan kişilerden test istendiği ve testlerin ücretsiz yapıldığı bildirildi. Ancak, yurtdışına çıkacak ve gideceği ülke tarafından PCR testi istenen kişilerin bu algoritma dışında olduğu ifade edildi. 

Konu ile ilgili olarak ise, “Süreç içerisinde kendi isteği ile test yaptıramayacak olan bu kişiler için İl Sağlık Müdürlükleri tarafından belirlenen yerlerde numune alınarak yetkilendirilmiş laboratuvarlarımızda ücretli olarak test yapılmasına olanak sağlanmıştır. Bu kapsamda yapılacak işlemler şu şekilde yürütülecektir. Yurtdışına çıkacak olan kişiler için PCR numuneleri Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, Akçakoca Devlet Hastanesi ve Aziziye Mahallesinde bulunan Sağlıklı Hayat Merkezi tarafından alınacaktır.

BAŞVURULAR SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ'NE

Kişiler, yurtdışına çıkışlarını belgeleyen bilet, davetiye, öğrenim belgesi, dilekçe gibi belgeler ile birlikte Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, Akçakoca Devlet Hastanesi ve Aziziye Mahallesinde bulunan Sağlıklı Hayat Merkezine hafta içi 09:00-17:00 saatleri arasında, hafta sonları ve resmi tatil günlerinde de Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ve Akçakoca Devlet Hastanesine 09:00-17:00 saatleri arasında başvuracaktır.

110 LİRA YATIRILACAK

Başvuru esnasında 110 Türk Lirası tetkik bedelini belirlenen hesap numarasına yatıracaklar ve yatırmış olduklarına dair belgeyi de ibraz edeceklerdir. Yapılan testlerin sonuçlarına kişiler PDF olarak E-Nabız’dan ulaşabilecek olup; ayrıca onay aranmayacaktır. E-Nabız sistemine kayıtlı olmayan kişiler ilgili hastane ve merkezlerden sonuç raporu alabilecektir. Görevli olarak yurt dışına çıkacak olan kamu görevlilerinden ücret alınmayacak olup; bu görevliler görev belgelerini ibraz edeceklerdir” denildi.

Yorumlar (9)
İsmet 2 ay önce
Yani bu durumda öncüyü tebrik etmek lâzım. Orda bir problem olduğunu herkes biliyor. Ama çözüm için haber olmak gerekiyor
Yigit 2 ay önce
Daha bu ıyi gunumuz
Neden 2 ay önce
Aklımın almadığı neden ücret taleb ediliyor ve parası olmayan bu testi yaptiramiyormu
Hemşire 2 ay önce
İl sağlık müdürü yasin yılmaz ve hastane yöneticileri değişmeden bu olaylar çözülmez
Hastane çalısanı 2 ay önce
Düzce sağlıkta en kötü zamanı nı il Sağlık müdürü Yasin Yılmaz zamanında yasıyor böyle rezalet hastane yönetimi görmedik böyle giderse hastane sistemi çöker doktorlar istifa etmeye başladı yönetimden dolayı
Çalışana cevabım 2 ay önce
1.OSB’deki fabrikalar kendi önlemlerini alsınlar. Bende fabrikada çalışıyorum ve bizim fabrikamız bütün önlemleri alıyor. Bu durumda İl Müdürü veya Vali ne yapsın? Fabrika yönetimi ile birlikte çalışan insanlar kendinizi koruyun bu virüse yakalanmayın. Çok şey istiyorsunuz ama boş istiyorsunuz.
Acil Memuru 2 ay önce
Basın haber yapmadan çözüm bulamıyor mu il müdürü Atatürk’e atadığı idareciler de kendi gibi vasat profil sergiliyor
Calisan 2 ay önce
Duzce 1 osb de korona vakalari var niye onlem alinmiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23°
açık