banner615

banner614

banner701

BİR DEFADA BİLE ÖLÜM RİSKİ VAR

banner619

Bağımlılık danışmanı Dilek Akkuş, Gölyaka Kuyudüzü Mahallesi’nde uyuşturucu ve madde bağımlığı konulu seminer verdi. Akkuş, madde kullanımında bir kereden bir şey olmaz mantığının yanlışlığına vurgu yaptı ve “madde kullanımında bir defa da bile ölüm riski var”dedi.

Sağlık & Çevre 19.02.2016, 13:18 19.02.2016, 14:33
1862
BİR DEFADA BİLE ÖLÜM RİSKİ VAR
banner682

 Düzce’de uyuşturucu ile mücadele kapsamında eğitim seminerleri devam ediyor. Son olarak Gölyaka Kuyudüzü Mahallesi’nde Düzce Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Öğr. Gör.  ve bağımlılık danışmanı Dilek Akkuş tarafından Uyuşturucu ve madde bağımlığı konulu seminer düzenlendi. Kuyudüzü Mahallesi Sosyal Tesisleri’nde yapılan seminere katılan vatandaşlar, bağımlılık danışmanı Akkuş’un verdiği bilgileri dikkatle dinledi.

Madde kullanımının küçük yaşlara kadar düştüğüne dikkat çeken Bağımlılık Danışmanı Akkuş,  ailelere de çocuklarını korumaları için bir takım önerilerde bulundu.

Bir Defada Bile Ölüm Riski Var

Sigara içen gençlerin daha fazla madde bağımlısı olduğuna dikkat çeken Akkuş, “bir kereden bir şey olmaz” algısının yanlışlığına vurgu yaptı.

Akkuş, “Bir kereden çok şey olur. Uçurumun kıyısına gelip, baktığımızda düşeceğini biliyorsunuz değil mi? Oraya çıkıp da bir deneyim mi diyor musun? Demiyorsun. Neden madde kullanımı konusunda bu kadar rahat davranıyor o zaman. Aslında madde kullanımında bir defa da bile ölüm riski var. Örneğin çakmak gazı, tiner, bali… Solumun sistemini bir defada baskılayıp öldürebilecek maddeler.” diye konuştu.

Akkuş, çocuğun yaşadığı çevre, okul ve arkadaş gibi faktörlere dikkat çekti ve ailelerin çocuklarıyla, kaliteli vakit geçirmenin daha fazla önem taşıdığını vurguladı.

Seminer plaket takdimi ile son buldu

Haber;S.KAŞKIR 

banner710
Yorumlar (1)
........ 4 yıl önce
hoca bonzai desen anlayacazda bali bir seferde öldürse sanayide ayakkabıcıda vs çalısanların hepsi ölürdü.danışma merkezi gibi bir yerde çalışıyonuzmu oraya müracat edebilirmi bağımlılar?
15°
hafif yağmur