banner615

banner614

banner701

İLİM'E UMUT IŞIĞI DOĞDU

banner619

Akçakoca'da yaşayan Akyar ailesinin artık yüzü gülüyor. Kampanyalar amacına ulaştı ve İlim'e hayat verecek donör bulundu.

Sağlık & Çevre 16.12.2014, 11:04
422
İLİM'E UMUT IŞIĞI DOĞDU
banner682

Akçakoca’da başta Kaymakam Aykut Pekmez ve Başkan Cüneyt Yemenici olmak üzere yüzlerce Akçakocalı ve Düzceli'nin kan ve kök hücre vermeye koştuğu ilik nakli bekleyen İlim için uygun donör bulundu. Akçakoca dışında bir çok yerleşim biriminde de bu hastalıkla mücadele edenlere umut olmak için kan ve kök hücre verme kampanyalarının düzenlenmesine vesile olan İlim Akyar’a uygun donörün yurt dışından üç ayrı merkezden bulunmuş olduğu öğrenildi. Aldıkları bu müjdeli haberle aylardır sıkıntı içinde olan Akyar ailesinin yüzleri artık gülüyor. Tedavisi süren ve periyodik bir şekilde kemoterapi alan İlim, sağlıklı günlerine kavuşacağı, okuluna gidip arkadaşları ile birlikte olacağı günleri sayıyor.

 

Büyük bir dayanışma örneği gösterildi

 

Gelişmeler üzerine görüşleri alınan baba Akyar, inanılmaz bir sevinç ve mutluluk yaşadığını belirterek duygularını şöyle paylaştı: "Bir yılı aşkın süredir yaşadığımız sıkıntılar, çektiğimiz acılar inşallah iki ay içinde sona erecek. Başta kamuoyu oluşturan basınımıza, mülki amirlerime ve Akçakoca halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Milletvekillerimiz ve idarecilerimiz büyük bir duyarlılık gösterdi ve destek oldu. Akçakoca’da başlayan ve yaygınlaşan kampanya ile İlim kızımız gibi binlerce hastaya kan ve kök hücre bağışında bulunarak umut oldular. Büyük bir dayanışma örneği gösterdiler. Kan veren, kan ve kök hücre alımına destek veren, tıbbı gerekleri yapan herkese minnet ve şükranlarımız iletiyoruz.” (Kaynak: akcakocasahil.com)

Yorumlar (0)
25°
parçalı bulutlu